Лідер фракції "Свобода" 3 звинуватив генерального прокурора України Віктора Пшонку в упередженому підході до розслідування подій, пов'язаних з акціями протесту у Києві, а генпрокурор обурився і почав вимагати не втягувати політику у слідчі дії.
Після виступу генпрокурора на засіданні парламенту у п'ятницю депутатам продемонстрували відео, яке складається з "нарізки" відеоряду інцидентів, що мали місце під час проведення акцій протесту з 24 листопада по 1 грудня.
Народні депутати опозиційних фракцій після перегляду вигукували: "Ганьба!".
У свою чергу Тягнибок, звертаючись до Пшонки, висловив обурення: "Пане генеральний прокуроре, судячи з Вашого виступу, зрозуміло, що Ви просто реанімуєте сталінізм, Ваш виступ абсолютно упереджений, однобічний, а відео, які Ви показали - це не оперативне відео, а змонтований відеоролик, фактично у найгірших традиціях радянського агітпропу. Як доказ, це відео, де Ви показали священика, - це запис дворічної давності. Чому Ви не розповідаєте про те, що люди вийшли на Майдан через те, що міліція спровокувала побиття людей?!".
У відповідь Пшонка, відповідаючи на такі звинувачення, заявив: "Має бути баланс справедливості. Ви за справедливість? Слідство - за справедливість! Не може бути війни закону! А ви штовхаєте слідство і генерального прокурора на війну з законом. Цього не буде. Мандат законності - це мандат довіри до Генеральної прокуратури... Я прийшов не для того, щоб ви мені вмонтували поняття політики у кримінальні справи. Це ваші справи, і розбирайтеся самі з політикою".
Раніше Пшонка заявляв про те, що на території України під виглядом різних громадських організацій, в тому числі спортивного спрямування, діють члени радикальних угруповань. "Аналіз матеріалів розслідування свідчить про те, що до різних провокацій і правопорушень причетні члени радикальних угруповань, які вже тривалий час діють під виглядом різних громадських організацій, в тому числі спортивного спрямування. Вони вирізняються потужним фінансуванням, згуртованістю і веденням ідеологічної роботи з поширення націоналізму та розпалювання міжнаціональної ворожнечі", - сказав він.
20 грудня на вимогу опозиції Пшонка прибув до Ради зі звітом щодо розгону Євромайдану у Києві в ніч на 30 листопада 2013 р.
Нагадаємо, у ніч на 30 листопада співробітники "Беркуту" жорстоко розігнали мітинг прихильників євроінтеграції. 1 грудня на знак протесту проти дій силовиків та політики влади на вулиці Києва вийшли близько 500 тисяч протестувальників. На Банковій біля адміністрації президента силовики розігнали провокаторів конфлікту, в результаті чого постраждали мирні учасники Євромайдану і близько 50 журналістів. !zn