Генеральний прокурор України 3 звертається до організаторів і учасників мітингу з проханням утриматися від протиправних дій, поважати закон і попереджає про кримінальну відповідальність за правопорушення.
"Враховуючи ситуацію, що склалася в державі, я звертаюсь до організаторів і учасників мітингів: припиніть блокувати органи влади, влаштовувати масові заворушення і зухвало порушувати Закон! Сьогодні вуличні акції переросли у неприкриту агресію і перешкоджання роботі органів державної влади", - йдеться у зверненні до генпрокурора у понеділок, 9 грудня.
Пшонка підкреслює, що за невиконання рішень судів і зневагу до законів та Конституції України винні будуть відповідати.
"Я ще раз звертаюся до всіх, хто причетний до масових заворушень - не випробовуйте терпіння влади, не провокуйте органи правопорядку, звільніть приміщення і розблокуйте транспортні комунікації", - підкреслив він.
Генпрокурор нагадав, що є рішення судів про заборону блокування Верховної Ради, адміністрації президента, Кабінету міністрів, Київської урядового кварталу і інших установ, проте мітингувальники ігнорують ці рішення судів, і "фактично паралізували роботу цих органів і перекрили транспортні комунікації".
"Це не просто адміністративні правопорушення, це - грубі порушення закону, які передбачають сувору кримінальну відповідальність. Якщо комусь здається, що такими діями в країні можна ввести анархію і беззаконня, то залиште свої ілюзії - у державі є влада, у державі діє закон", - зазначає генпрокурор.
Також у своєму зверненні Пшонка зазначає, що "безвідповідальні заклики організаторів акцій свідчать про тотальне нехтування законів і безперервне бажання реалізувати свої політичні амбіції за будь-яку ціну".
Генпрокурор запевняє, що незалежно від наявності депутатських мандатів за протиправні дії буде відповідальність. "Окремі політики, закликаючи людей до протиправних дій, думають, що можуть уникнути відповідальності, переховуючись за депутатськими мандатами і заручаючись підтримкою деяких міжнародних інститутів. Такого не буде", - підкреслює він.
Мітингувальники під час масових акцій 1 грудня в Києві захопили будівлю Будинку профспілок і Київську мерію, де згодом розмістили штаби і пункти обігріву учасників акції. При цьому опозиція заявляє, що з Будинком профспілок у них укладено контракт про оренду приміщення. У приміщенні КМДА, як стверджують опозиціонери, депутати проводять зустрічі з виборцями.
4 грудня генеральний прокурор заявив про наявність судових рішень про звільнення адміністративних будівель у Києві, захоплених мітингувальниками. !zn
Читайте також:
У ПР допускають застосування міліцією "адекватної сили" при розблокуванні адмінбудівель
Активісти Євромайдану не мають наміру звільняти будівлю КМДА
Влада дала учасникам Євромайдану п'ять днів, щоб звільнити адмінбудівлі