Генеральна прокуратура України буде виконувати закон про лікування ув'язнених за кордоном, у разі, якщо його ухвалить Верховна Рада. Про це заявив Генеральний прокурор 3 на брифінгу у вівторок, 19 листопада.
"Якщо Верховна Рада прийме такий закон, то Генеральна прокуратура буде його беззаперечно виконувати", - сказав він.
При цьому він підкреслив, що у світовій практиці подібних законів немає і Україна може стати новатором у цьому питанні. "У світі немає жодної країни, де є закон про лікування ув'язнених за кордоном", - сказав генпрокурор.
За його словами, у цьому законі необхідно прописати відповідальність правоохоронних органів тієї країни, яка приймає у себе в'язня і механізми повернути їх державі коштів за правопорушення. Пшонка вважає, що подібний закон не можна прописувати під одну людину.
Як повідомлялося, місія Європарламенту вважає законопроект народного депутата Анжеліки Лабунської (позафракційна) найбільш оптимальним для досягнення консенсусу у питанні лікування засуджених за кордоном.
Законопроект Лабунської №3461 пропонує, що "в разі неможливості отримання належного лікування і медичної допомоги в пенітенціарних установах і закладах охорони здоров'я України, особи, засуджені до позбавлення волі, мають право на лікування за кордоном".
Окрім того, у законопроекті є норма, що, "приймаючи рішення про лікування за кордоном особи, засудженої до позбавлення волі, суд зобов'язаний одночасно прийняти рішення про звільнення такої особи від покарання за хворобою".
У свою чергу, у Партії регіонів заявляли про намір підтримати законопроект про лікування ув'язнених за кордоном позафракційного Сергія Міщенка, за умови внесення до нього поправок.
В опозиції, у свою чергу, впевнені, що законопроект Міщенка передбачає "вивезення на лікування в кайданах і утримання там, по суті, у в'язниці". !zn
Читайте також:
Регіонали забракували всі законопроекти з питання Тимошенко
Янукович про звільнення Тимошенко: Ексклюзивних підходів ні до кого не буде
Німеччина може не видати Тимошенко Україні після "лікувальних канікул"