"З початку 2014 року американською стороною передано матеріально-технічної допомоги та витрачено на підготовку ЗС України понад 600 млн доларів США. У рамках діяльності лише Об'єднаної багатонаціональної групи з підготовки - Україна підготовлено сім батальйонів ЗСУ, наразі триває підготовка ще одного батальйону. Загалом, на базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки, з 2015 року пройшли вишкіл з американськими фахівцями майже чотири тисячі військовослужбовців ЗС України та 104 інструктори", - зазначив очільник Генштабу ЗСУ.
Він також розповів про те, що американські радники з Групи з питань доктрини та військової освіти допомагають привести документи підготовки та всебічного забезпечення Збройних сил України у відповідність до стандартів НАТО.
Під час зустрічі сторони також обговорили подальші шляхи практичної реалізації двостороннього військового співробітництва. Зокрема, питання діяльності Багатонаціонального об'єднаного координаційного комітету з питань військового співробітництва та оборонного реформування (БООК), а також розвитку професійного сержантського корпусу, системи логістичного, і медичного забезпечення.
Своєю чергою Лаура Купер запевнила українських військових у подальшій підтримці Збройних сил України та висловила надію на продовження плідної співпраці.
"Черговим підтвердженням уваги уряду США до ситуації в Україні є призначення та нещодавній візит в Україну спеціального представника Державного департаменту США з питань України Курта Волкера. Впевнений, таке кадрове рішення надасть додаткового поштовху у мирному врегулюванні подій на Сході України" - цитує генерала прес-служба Міністерства оборони України.
У грудні 2016 року Конгрес США схвалив бюджет Пентагону на 2017 рік, що передбачає виділення 350 мільйонів доларів військової допомоги Україні, що на 50 мільйонів більше, ніж у 2016 році.
Детальніше про американську військову допомогу Україні читайте в статті Юрія Бутусова "Військова техніка США для України: політичний символізм і цілепокладання" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".