"Коли з'явилися матеріали "амбарної книги", де фігурувала це прізвище (Пол Манафорт). Надалі було дуже багато запитів зі ЗМІ і детектив, який розслідував цю справу, дав дозвіл на підтвердження, що це прізвище фігурує в розслідуванні. Наслідком цього, особисто для мене, було два позову і кримінальну справу про втручання у вибори президента США", - зауважив Ситник.
Разом з тим Ситник відповів, що не знає, як рухається справа про його втручання у вибори президента США.
Також, за його словами, головними для НАБУ у справі про втручання у вибори США були діючі українські чиновники, підслідні Антикорупційному бюро, а не сам Манафорт. Директор НАБУ зазначив, що в основному в справі фігурували колишні чиновники.
"Та інформація, яку опублікували зараз, ми про неї не знали, вона свіжа і ми її опрацьовуємо", - додав Ситник, коментуючи інформацію про співпрацю Манафорта і президента України Петра Порошенка.
Він зазначив, що матеріали по справі співпраці Манафорта і українських чиновників вже передали у департамент начальника слідчого управління Генпрокуратури Сергія Горбатюка.
"Справу передано до Генпрокуратури. Матеріали справи долучили до справи департаменту Горбатюка. Детективів НАБУ, які розслідували справу, включили в групу слідства генеральної прокуратури і зараз там проводять розслідування", -заявив Ситник.
За його словами, поки справа була в НАБУ, деяким особам оголосили про підозру.
Нагадаємо, в травні в The New York Times повідомили, що в Україні заморозили розслідування щодо співпраці українських чиновників, зокрема президента-втікача Віктора Януковича, з американським політтехнологом Полом Манафортом, якого в США звинувачують у "змові". Крім того, спеціальний прокурор Роберт Мюллер заявив про те, що, Манафорт своїми трудами на благо режиму, заробив в Україні більше $ 60 мільйонів.
На думку колишнього заступника голови СБУ Віктора Тріпака, поховання справи за матеріалами "чорної бухгалтерії" Партії регіонів Януковича стало результатом домовленостей і сталося в інтересах Адміністрації президента України Петра Порошенка та ключових фігурантів справи. Адже першою причиною судового процесу щодо шахрайства Манафорта є політична корупція в Україні, а звинувачення у відмиванні коштів вторинні.
В ході слухання в суді справи Манафорта його партнер Рік Гейтс заявив, що політтехнолог допомагав Порошенку під час президентської кампанії 2014 року. Після заперечення співпраці Порошенка з Манафортом, в Адміністрації президента підтвердили факт зустрічі стратега його виборчої кампанії з командою політтехнолога.
Нагадаємо, 30 жовтня минулого року Пол Манафорт здався ФБР. Манафорту і його діловому партнерау Ріку Гейтсу пред'явили звинувачення по 12 пунктам. На сьогоднішній день Манафорт перебува' під вартою. Такий запобіжний захід для політтехнолога суд вибрав після того, як перебуваючи під домашнім арештом, він зробив спробу тиску на свідків у його справі.