Міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт вважає, що озвучені МЗС Росії пропозиції щодо формування так званої "групи підтримки України" у складі РФ, ЄС і США нагадують мрії про повторення договору щодо проведення польсько-радянського кордону, закріпленого під час Ялтинської конференції 1945 року.
"Останні пропозиції Росії щодо України чимось схожі на мрію повторити операцію лютого 1945 про долю Польщі", - написав Більдт на своїй сторінці у Twitter у понеділок, 17 березня.
Latest Russia proposal on Ukraine smells somewhat like dream of repetition of February 1945 deals on fate of Poland.
- Carl Bildt (@carlbildt) 17 Березень 2014
Як відомо, під час Ялтинської конференції у лютому 1945 року обговорювали тему майбутнього польсько-радянського кордону. Лінія майбутнього кордону між країнами була підтверджена в підсумковому протоколі, підписаному членами "Великої трійки".
Формальне твердження міститься у Договорі між СРСР і ПНР про Радянсько-польський державний кордон, що був підписаний 16 серпня 1945 року і набрав чинності 6 лютого 1946 року, на основі якого юридично підтверджено приєднання Східних Кресів до СРСР.
Як відомо, 17 березня МЗС Росії оприлюднило заяву, в якій ідеться про "готовність" Росії сформувати міжнародну "Групу підтримки України" у складі РФ і західних країн. Озвучена Росією мета групи - вирішити "українську внутрішньополітичну кризу".
У цьому плані Росія визнала за необхідне запропонувати Україні прийняти негайні кроки щодо прийняття нової федеративної Конституції України, яку винести на референдум.
Також Москва запропонувала закріпити за Україною гарантований нейтральний військово-політичний статус (на рівні резолюції РБ ООН). Окрім того, у Москві хочуть, щоб Україна надала статус державної російській мові, причому - у Конституції. Після прийняття Конституції, вважають у Москві, Україна повинна провести одночасні вибори центральної влади та влади суб'єктів федерації.
МЗС України вже назвало "неприйнятним" та "ультимативним" план Росії. !zn