Якби вибори до Верховної Ради України відбувалися найближчої неділі, то подолали б 5% бар'єр та отримали найбільшу підтримку громадян вісім політичних сил. Серед тих, хто визначився і братиме участь у виборах, найбільше віддали би свій голос за партію ВО "Батьківщина" - 19% (або 13% підтримки серед усіх опитаних), за партію "Слуга народу" - 14,8% (чи 10,2% загальної підтримки) та за партію "Громадянська позиція" - 11,7 (або 8,1% підтримки в цілому). Такі дані соціологічного опитування оприлюднили Центр "Соціальний моніторинг" спільно з Українським інститутом соціальних досліджень імені О. Яременка.
За партію "Опозиційна платформа - За Життя" готові проголосувати 11,3% серед тих, хто визначився, за "Блок Петра Порошенка "Солідарність"" - 10,9%, за Радикальну партію Олега Ляшка – 8,4%, за Об'єднання "Самопоміч" - 5,3%, а також за партію "Наші" - 5%.
Решта партій зараз не долають прохідний бар'єр. Зокрема за "Опозиційний блок" та "УКРОП" готові проголосувати по 1,8% усіх опитаних (2,7% від тих, хто визначився), за "Свободу" - 1% від усіх (1,5% від усіх, хто визначився).
Хоча в Україні парламентсько-президентська республіка і саме Верховна Рада має найбільше важелів впливу на життя країни, готові взяти участь у виборах до парламенту 76,6% опитаних, 18,2% вказали, що не готові йти на вибори, а ще 5,7% вагаються. Загалом на пряме запитання щодо вибору партії 14,5% відповіли, що не брали б участь у виборах до Верховної Ради України, якби вони проходили найближчої неділі.
Опитування було проводилось методом індивідуального інтерв'ю "віч-на-віч" із 16 по 22 грудня 2018 року Центром "Соціальний моніторинг" спільно з Українським інститутом соціальних досліджень імені О. Яременка. Дослідження охопило всю територію країни за винятком тимчасово окупованих територій, репрезентативне за віком, статтю, типом населеного пункту та регіоном. Всього опитано 2045 респондентів. Похибка не перевищує 2,2%.
За даними нещодавнього опитування Київського міжнародного інституту соціології, "Опозиційний блок", "Самопоміч" і "Народний фронт" не набирають достатньої кількості голосів для подолання 5%-го бар'єру. А загалом до парламенту могли б пройти шість політичних сил.