Парламентський комітет з питань правової політики та правосуддя на засіданні в середу рекомендував Верховній Раді визначитися шляхом голосування з заявою про відставку прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана.
Як заявив голова комітету Руслан Князевич, Володимир Гройсман має намір взяти участь у засіданні Ради у четвер, 30 травня, на якому буде розглянуто його заяву про відставку.
У понеділок, 20 травня, прем'єр-міністр Гройсман повідомив про свою відставку після того, як президент Володимир Зеленський під час інавгураційної промови заявив про розпуск Верховної Ради. Заяву Гройсмана про відставку у парламенті зареєстрували 24 травня.
У зв'язку з заявою Кабінет міністрів України не буде проводити засідання на цьому тижні.
Зазначимо, що прем'єр-міністр України призначається на посаду Верховною Радою України за поданням президента України. Подання про призначення глави уряду вносить за пропозицією коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді України, до складу якої входить більшість народних депутатів України від конституційного складу Верховної Ради України.
Прем'єр-міністр має право заявити Верховній Раді про свою відставку. Верховна Рада має розглянути питання про відставку не пізніше ніж на десятий день після надходження заяви про відставку, якщо вона надійшла під час чергової сесії Верховної Ради, і не пізніше першого пленарного тижня наступної чергової сесії, якщо така заява надійшла у міжсесійний період. Прем'єр-міністр звільняється з посади з дня прийняття рішення про його відставку на пленарному засіданні Верховної Ради. Прийняття Верховною Радою рішення про відставку має наслідком відставку всього складу Кабінету Міністрів України. Також відставка Кабінету Міністрів можлива внаслідок прийняття Радою резолюції недовіри.