Автор вказує, що дане призначення може бути кроком щодо розширення участі США в переговорному навколо ситуації в Україні.
"В ході саміту Тіллерсон в черговий раз підтвердив прихильність США цілям Мінських угод, отже, мова про перегляд суті Мінська не йде (у всякому разі, поки) і "великої угоди" не передбачається. Це непогано для Києва, оскільки за рахунок участі США в переговорах потенційно створюється більший тиск на Кремль", – вказує вона.
У той же час, глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що Волкера незабаром чекають у Москві. При цьому, спростування цієї заяви з американської сторони не було, а враховуючи мандат Волкера - підтримувати контакт з усіма сторонами Мінського процесу, - подібна поїздка уявляється цілком вірогідною.
"В руслі американсько-російських домовленостей у Гамбурзі призначення Волкера може виявитися, передусім, кроком до створення постійного каналу зв'язку американської адміністрації з Кремлем. Каналом, який буде формально пов'язаний з багатостороннім форматом, отже, у меншій мірі піддається критиці з боку опонентів Трампа, що звинувачували його в надмірній симпатії до Путіна. Але в реальності канал може працювати на особливий діалог між Вашингтоном та Москвою", – йдеться в статті.
Курнишова зазначає, що зміст розмов Волкера з російськими представниками буде визначатися і контролюватися адміністрацією Трампа.
Нагадаємо, 7 липня Державний департамент США призначив спеціальним представником по Україні колишнього посла при НАТО Курта Волкера. Діяльність Волкера буде спрямована на усунення конфлікту, що виник після вторгнення Росії в Крим і на схід України.
Нагадаємо, 7 липня на саміті G20 в Гамбурзі відбулася зустріч президентів США і Росії Дональда Трампа і Володимира Путіна. Спочатку планувалося, що переговори займуть 35 хвилин, але вони тривали 2,5 години, через що Путін запізнився на зустріч із прем'єр-міністром Японії Сіндзо Абе.
Детальніше про саміт G20 в Гамбурзі та зустріч Дональда Трампа і Володимира Путіна, що відбулася на його полях, читайте в статті Юлії Курнишової "От і зустрілися дві самоти..." у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".