"Ми дійсно розраховували на трохи більший прогрес у цьому питанні. Узгодили одну групу людей, яка вже точно готова до обміну. Виникає питання: обміняти їх прямо зараз чи спробувати допрацювати списки та забрати всіх, оскільки ми хочемо максимальну кількість людей повернути родинам до Нового року. Тому координатором від ОБСЄ було прийняте рішення невідкладно провести відеоконференцію та завершити роботу над списками.", - сказав Пристайко в інтерв'ю Укрінформу.
Відеоконференцію повинні провести 23 грудня, хоча планувалося провести 20 грудня.
Раніше Пристайко звернув увагу на те, що процес блокується Росією, і домовитися не виходить.
"На превеликий жаль, списки оновити, домовитися не вдалося. Я бачу на сьогодні (день переговорів ТКГ в Мінську - ред.), що нам не вдалося досягти в цьому прогресу", - зазначив Вадим Пристайко.
У Кремлі традиційно намагаються перекласти відповідальність за зрив переговорів про обмін утримуваними особами на Україну. Так, голова МЗС РФ Сергій Лавров в етері одного з російських ЗМІ заявив про "нові перешкоди для обміну".
"Мета – "всіх на всіх", але коли вони всі ці роки зіставляли списки, то виявилося, що не всі взаємно підтверджені. Є списки, які визнані з обох сторін як списки реально існуючих людей, всі знають, де ці люди знаходяться і як їх треба звільнити й обміняти... ці люди встановлені, списки є, отже, ми їх обміняємо", - заявив Лавров.
І додав, що не всі фігуранти списків на обмін "процесуально очищені".
"Тепер в контактній групі з'явився новий критерій: встановлені - так, але вони не всі "процесуально очищені". Це означає нову перешкоду до того, щоб люди до Різдва і Нового року повернулися додому", - додав він.
Росія вимагає амністії для бойовиків, чиї імена включені до списків на обмін. Вимога держави-агресора створює небезпечний прецедент і готує підґрунтя для амністії всіх, хто вчинив тяжкі злочини проти України.
Сама ж РФ так і не закрила незаконні кримінальні провадження проти військових моряків ВМС України, захоплених в районі Керченської протоки минулого року і повернутих на батьківщину під час вересневого обміну.