У разі зміни місця голосування перед парламентськими виборами, громадяни отримають лише один бюлетень – із прізвищами кандидатів, які балотуються за партійними списками, передає Громадянська мережа "Опора". Змінити своє місце голосування можна до 15 липня.
"Перед парламентськими виборами місце голосування можна змінити, як і перед президентськими. Процедуру можна пройти до 15 липня включно. Однак особливість парламентських виборів у тому, що у разі зміни місця голосування виборцю дадуть лише один бюлетень – за партійними списками", - повідомили в "Опорі".
При цьому обидва бюлетені – і з прізвищами мажоритарних кандидатів, і за партію – отримають лише ті громадяни, які змінять місце голосування в межах округу, в якому зареєстровані. Також отримати два бюлетеня можна, якщо голосувати за місцем реєстрації.
Щоб тимчасово змінити місце голосування, треба:
- особисто звернутися до того органу ведення Держреєстру виборців, де виборець зареєстрований або де знаходитиметься у день проведення виборів. Подача заяви поштою не передбачена українським законодавством;
- взяти з собою документ, що посвідчує особу та українське громадянство виборця (паспорт, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідчення військовослужбовця, військовий квиток тощо), і документи, які підтверджують необхідність зміни місця голосування (договір про оренду житла, довідку з місця роботи або навчання, свідоцтво про право власності на житло, свідоцтво про шлюб та інші);
- написати заяву про тимчасову зміну місця голосування без зміни виборчої адреси. Необхідно вказати фактичне місце проживання або номер ділянки, на якій виборець має намір голосувати, а також причину зміни місця голосування, яка підтверджується документами;
- переселенці з окупованих Росією Криму та Донбасу можуть не додавати до заяви документи, що підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування, достатньо вказати в ній, що виборча адреса знаходиться на непідконтрольній території.
Після цього виборець зможе отримати посвідчення із зазначенням дати виборів і номером виборчої дільниці. У день голосування, окрім паспорту, із собою на виборчу дільницю також треба взяти відповідне посвідчення.
У той же час ті, хто голосуватимуть за межами України мають:
- особисто подати заяву до державної адміністрації району за місцем реєстрації;
- обґрунтувати тимчасову зміну місця голосування документом, який доводить перебування за кордоном на момент голосування (проїзні документи, довідка з роботи про відрядження, документ, що підтверджує оренду житла тощо). Також необхідно мати при собі документ, що посвідчує особу та громадянство;
- отримати відкріпний талон, який підтверджує реєстрацію на закордонній виборчій дільниці (за 15-30 хвилин або наступного дня).
У день голосування потрібно особисто прибути на нову виборчу дільницю із закордонним, дипломатичним чи службовим паспортом з 8:00 до 20:00 за місцевим часом.
З 24 травня в Україні починається виборчий процес. Згідно із законодавством, виборчий процес позачергових парламентських виборів починається наступного дня після публікації відповідного указу.
Сьогодні в газеті "Урядовий кур'єр" опублікували указ президента Володимира Зеленського про розпуск парламенту і призначення на 21 липня позачергових виборів у Раду.
Тим часом Верховний суд зареєстрував два позови про визнання протиправним і недійсним указу про розпуск Ради. Суддя повинен протягом п'яти днів визначити наступні процесуальні дії.
Голова Верховної Ради Андрій Парубій також заявляв про те, що указ Зеленського про розпуск парламенту суперечить чинній Конституції й депутати у зв'язку з цим звернуться до Конституційного суду.