Президенти України, Грузії і Молдови підписали Декларацію Батумського саміту

Поділитися
Президенти України, Грузії і Молдови підписали Декларацію Батумського саміту © Укрінформ
Вступ до ЄС є спільною метою для України, Грузії і Молдови, яка не має альтернативи.

Президенти України, Грузії і Молдови під час зустрічі в Батумі в понеділок підписали Декларацію Батумського саміту щодо європейської інтеграції, повідомляє прес-служба президента.

Як повідомляється, Декларація Батумського саміту, схвалена главами держав асоційованого тріо - України, Грузії і Молдови, підписана з метою зміцнення тристоронньої співпраці щодо європейської інтеграції та підтвердження своїх зобов'язань співпрацювати для мирного, демократичного і процвітаючого європейського майбутнього.

"Ми підтверджуємо свою непохитну відданість продовженню процесу нашої інтеграції в Європейський Союз шляхом комплексних реформ, спрямованих на зміцнення наших демократичних інститутів, і поступовому наближенню нашого законодавства у відповідних сферах в ключових елементах права ЄС", - йдеться в тексті Декларації.

Згідно з документом, надання європейської перспективи трьом асоційованим партнерам - Україні, Грузії і Молдові стане потужним стимулом для більш широких реформ.

Так, країни "асоційованого тріо" домовилися продовжувати співпрацю з інститутами ЄС щодо реалізації на практиці всіх можливостей і потенціалу, передбачених положеннями угод про асоціацію та поглиблену зону вільної торгівлі, що передбачають поступову інтеграцію до внутрішнього ринку ЄС.

Крім того, триватиме робота над визначенням пріоритетів для посилення політичного діалогу і просування економічної і галузевої інтеграції з ЄС, особливо в сферах транспорту, енергетики, цифрових перетворень, зеленої економіки, юстиції і внутрішніх справ, стратегічних комунікацій та охорони здоров'я, а також над забезпеченням кращого застосування механізмів та інструментів допомоги ЄС - сусідства, розвитку та міжнародного співробітництва (NDICI).

У документі також відзначається прагнення до співпраці по цифровому переходу і циркулярної економіки і до пошуку можливостей співробітництва з ініціативою "Тримор'я", а також прагнення до співпраці з ЄС у сфері спільної політики безпеки та оборони (СПБО), до продовження участі в місіях і операціях в рамках СПБО.

Сторони висловили сподівання на поглиблення співпраці з чорноморськими партнерами з метою забезпечення безпеки і стабільності в Чорноморському регіоні.

Президенти трьох країн також вказали в Декларації підтримку "Східного партнерства".

Відзначимо, під час прес-конференції в Батумі Зеленський заявив про те, що Європейський Союз повинен підтримати держави, які прагнуть до членства, «заплативши» за свій вибір втратою територій.

Напередодні спікер ТКГ Олексій Арестович пригрозив країнам Заходу розворотом України на Схід, якщо проросійські інтереси будуть посилюватися, а їхня політика здачі українських інтересів реалізовуватися.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі