Президенти Естонії, Латвії, Литви та Польщі відвідали Бородянку. Президент Литви Гітанас Науседа заявив, що жорстокі воєнні злочини, вчинені російською армією, не залишаться безкарними.
"Відвідав сьогодні Бородянку. Ось де темна сторона людства показала своє обличчя. Жорстокі воєнні злочини, вчинені російською армією, не залишаться безкарними. Воєнні злочинці мають переслідуватися на міжнародному рівні. Тримайся, Україно!" - зазначив Науседа в Twitter.
Borodianka - zaledwie kilkadziesiąt minut jazdy od Kijowa. Prezydenci 🇵🇱🇱🇹🇱🇻🇪🇪 obejrzeli świat, który narodom wokół proponuje Rosja. Nie ma na to słów. pic.twitter.com/bbtW9Jjwcc
— Jakub Kumoch (@JakubKumoch) April 13, 2022
Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова заявила, що попри шокуючі кадри та ситуацію в Бучі, ситуація з людськими втратами найгірша у Бородянці.
Страшні кадри з деокупованих Бучі, Гостомеля та Ірпеня вразили увесь світ та викликали природне обурення у лідерів всіх цивілізованих країн. На звільнених територіях Київщини знайшли братські могили із загиблими українцями. На вулицях Ірпеня, Бучі та решти міст лежать розстріляні в потилицю тіла зі зв'язаними за спиною руками, на дорогах - обгорілі трупи. Світові ЗМІ та українські журналісти повідомляють про звірства російських солдатів протягом майже місяця окупації Київщини, зокрема - зґвалтування неповнолітніх.
Учора Бучу назвали другою «Сребреницею», а загадкова руzька душа під пісні Лепса попрямувала до Пекла. Найкращий день, який тепер може настати, — покарання воєнних злочинців. Включно з російськими генералами, котрі віддають накази, солдатами, що стріляють у мирних людей, пропагандистами й артистами, які співають і брешуть на підтримку кривавого режиму. Але для того, щоб це сталося, потрібно виконати дві умови. Які? Про це читайте у статті Інни Ведернікової«Розлюднення Росії. Хто і як документує звірства «руського міра» в Бучі».