Президента точно дістало, що його конституційна адміністративна вертикаль у столиці обривається – голова профільного підкомітету Безгін

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Президента точно дістало, що його конституційна адміністративна вертикаль у столиці обривається – голова профільного підкомітету Безгін © Телеканал 24
Але попри затяжне протистояння Зеленський навряд чи змінить голову КМДА до прийняття нового закону про столицю.

Протистояння президента Володимира Зеленського та столичного мера Віталія Кличка триває вже не перший місяць. В інтерв’ю ZN.UA голова парламентського підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування Віталій Безгін пояснив, чому ж тоді попри затяжне протистояння Зеленський навряд чи змінить голову КМДА до прийняття закону про столицю?

За словами голови профільного підкомітету, «президента точно дістало», що його конституційна адміністративна вертикаль, а саме голови ОДА, статус яких співвідноситься з головою КМДА, у столиці обривається. Безгін додав, що у мера в Києві абсолютна влада, а це нонсенс для системи управління будь-якої європейської країни.

«Сьогодні ні в президента, ні в Кабміну немає реального важеля впливу на Київ», – зазначив голова парламентського підкомітету.

Однак, варто зауважити, що навіть якщо в президента є право призначити нового голову КМДА, він не може вчинити так без нового закону. Інакше він забере в мера як представника місцевого самоврядування головний інструмент влади — виконком.

«Річ у тому, що й політична позиція президента сьогодні стовідсотково лягає в контекст децентралізації. Нині справді чудовий момент, щоб у руслі реформи вдосконалити законодавство. Якщо нам це вдасться, то і політичний, і управлінський конфлікти буде знято. І тоді точно європейські партнери нам тільки поаплодують. Усе, що потрібно зробити законодавчими змінами, — це повернути Києву місцеве самоврядування, прибравши дуалізм голови КМДА», – вважає Безгін.

Водночас він заявив про те, що списи щодо системи управління Києвом опоненти ламають останні 20 років. Тому спочатку справді потрібно змінювати закон про столицю, а потім — решту. За його словами у столиці має бути виконком, яким керує мер, і КМДА як префектура, голова якої координує й контролює.

«Інакше — хаос. Кличко вже зараз заявляє, що у разі призначення нового голови КМДА Київрада створить свій виконком. Що, знову-таки, порушення Конституції», – підсумував Безгін.

З Віталієм Безгіним поспілкувалася редакторка відділу політики ZN.UA Інна Ведернікова. Вона отримала досить чесні відповіді на такі запитання як: хто й навіщо розхитує медійний човен протистояння Києва і Банкової? Якого рішення Конституційного суду чекає Кличко, граючи на випередження? Чи буде він блокувати зміну столичного законодавства, і навіщо йому це потрібно? Чому прийнятий у першому читанні закон про столицю Ткаченка/Гуріна краще провалити і подати новий? Які повноваження отримає префект/голова КМДА, і чи стане він зашморгом на шиї мера столиці? Кому він підкорятиметься — президентові чи прем'єру? Коли може бути призначений новий голова КМДА, якщо закон про столицю приймуть уже цієї осені?

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі