Президент Південної Кореї Лі Мен Бак розпорядився завдати удару по ракетній базі КНДР у разі якщо Пхеньян дозволить собі провокації відносно його країни. Відповідну вказівку голова держави дав 23 листопада начальнику об'єднаних штабів країни Хан Мін Гу.За словами прес-секретаря президента, у бесіді з воєначальником Лі Мен Бак наказав здійснити «багаторазові удари» у відповідь на артилерійську атаку, яку КНДР здійснила раніше у вівторок.
Коментуючи ситуацію, КНДР вже звинуватила Сеул у провокації, заявивши, що саме південнокорейська сторона спровокувала конфлікт, наказавши своїм кораблям відкрити вогонь. Обстріл південнокорейській території, за версією Пхеньяна, став відповіддю на агресію. У разі якщо південнокорейські судна вторгнуться на морську територію КНДР «хоча б на тисячну міліметра», КНДР пообіцяла відновити «безжальні» обстріли.
У Південній Кореї, навпаки, стверджують, що першими о 14:34 за місцевим часом (08:34 за московським) вогонь відкрили саме жителі півночі. Всього, за версією Сеула, по острову були випущені від 50 до 200 гарматнів, які призвели до руйнувань і пожеж. Про втрати з боку КНДР не повідомляється.
У результаті обстрілу південнокорейського острова, за офіційними даними, загинули двоє військовослужбовців, поранено близько 20 осіб, у тому числі мирні жителі.
Росія, США, ЄС та Великобританія вже піддали дії Північної Кореї критиці. У той же час Китай від осуду свого сусіда утримався. Тим часом президент Південної Кореї ввів заборону на в'їзд жителів півдня на територію КНДР, відклав майбутні з Пхеньяном переговори під егідою Червоного Хреста, а також розпорядився інформувати про інцидент Раду безпеки ООН з метою прийняття нею відповідного рішення.
Перестрілки між південно-і північнокорейськими суднами відбуваються досить регулярно, однак, на думку експертів, нинішній інцидент став серйозним конфліктом між двома країнами з часів закінчення Корейської війни 1950-53 років.
На минулому тижні влада КНДР продемонструвала американському вченому, який відвідав країну, сучасний завод із збагачення урану. Повідомлення про ультрасучасне підприємство викликали занепокоєння на Заході.
Останнім часом відносини між двома країнами загострилися у зв'язку із загибеллю південнокорейського корвета «Чхонан», який був торпедований північнокорейським підводним човном, і відповідними протичовновими навчаннями ВМС Південної Кореї.
Відзначимо також, що 15 серпня президент Південної Кореї Лі Мен Бак запропонував план об'єднання з КНДР, позначивши його основні пункти у виступі, присвяченому 65-й річниці визволення Кореї від японського колоніального гніту. Лі Мен Бак висловив упевненість, що дві Кореї в кінцевому рахунку об'єднаються, незважаючи на ідеологічні протиріччя і останні події, що призвели до загострення відносин між сусідами.Однак КНДР цей план відкинула.
За матеріалами Lenta.ru
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку