Зеленський також має намір скоротити державне фінансування політичних партій в цілому, повідомляє Українська правда.
Так, пропонується виділяти партіям щорічно одну соту частину мінімальної заробітної плати, помножену на загальну кількість виборців по багатомандатному виборчому округу на останніх виборах в Раду.
Зараз цей коефіцієнт становить дві сотих.
Право на фінансування від держави матимуть партії, які на виборах набрали не менше 5% голосів.
Нагадаємо, 23 серпня петиція про скасування бюджетного фінансування політичних партій, розміщена 23 липня на сайті глави держави, набрала більше 25 тисяч голосів.
29 серпня Зеленський вніс у Раду законопроект "про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо забезпечення ефективності інституціонального механізму запобігання корупції".
Як відомо, в 2019 року Нацагентство з питань запобігання корупції повинно розподілити між політичними партіями 565,7 мільйонів гривень. Політична партія має право на отримання держфінансування, якщо на останніх виборах її список кандидатів отримав не менше 2% голосів виборців.
НАПК надало державне фінансування 11 партіям на підставі результатів останніх позачергових виборів до Верховної Ради 21 липня. У список також потрапила партія проросійського пропагандиста Анатолія Шарія "Партія Шарія".
Центральна виборча комісія повідомила, що виявила порушення в проміжних фінансових звітах чотирьох політичних партій, що не подолали прохідний бар'єр на парламентських виборах. Йдеться про партії "Соціальна справедливість", "Громадянська позиція", "Партія Шарія" і "Рух нових сил Міхеїла Саакашвілі".
У п'ятницю, 26 липня, ЦВК передала матеріали аналізів фінзвітів партій до Національного агентствп іх запобігання корупції для "реагування згідно із законами України".