Зокрема, заступнику генпрокурора України – головному військовому прокурору, старшому раднику юстиції Анатолію Матіосу було присвоєно звання державного радника юстиції II класу, яке відповідає званню генерал-лейтенанта. Як відомо, А. Матіос мав звання генерал - майора СБУ.
30-річному заступнику генпрокурора - начальнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, старшому раднику юстиції Назару Холодницкому присвоєно звання державного радника юстиції ІІІ класу, яке відповідає званню генерал-майора.
36-річному заступнику генпрокурора, старшому раднику юстиції Роману Говді, , який також претендував на посаду голови антикорупційної прокуратури і раніше обіймав посаду прокурора Одеської області, присвоєно звання державного радника юстиції ІІІ класу, яке відповідає званню генерал-майора.
Начальнику Служби безпеки президента України Управління державної охорони України Юрію Федорову присвоєно звання генерал-майора. Федоров працював в особистій охороні Порошенко ще під час перебування останнього секретарем РНБО і був його помічником, коли Порошенко був народним депутатом. За даними джерела АП, за останні півтора року по лінії військкомату Федоров вже двічі отримував звання достроково – підполковника та полковника.
Відомо, що в списку на присвоєння звань є ці чотири чиновника. Повний список ZN.UA отримати не вдалося, оскільки указ президента закритий.
З метою перевірки інформації ZN.UA звернулося до Н.Холодницкого і А. Матіоса. Обидва підтвердили інформацію про присвоєння їм звань, однак, зазначили, що дізналися про це в середині січня. Кожен отримав лише витяг з указу президента № 735, а повного списку чиновників, які отримали звання, вони не бачили.
Виникає кілька питань:
1. Чому указ є закритим?
2. За які заслуги ці чиновники отримали звання, особливо позачергові?
3. У зв'язку з чим була порушена традиція присвоєння звань двічі на рік – до Дня Незалежності і в професійні свята?
4. Якщо присвоїли звання до Нового року, то варто чекати нового указу про присвоєння звань до Дня Святого Валентина?