Президент Венеціанської комісії заявив про необхідність створення в Україні антикорупційного суду

Поділитися
Президент Венеціанської комісії заявив про необхідність створення в Україні антикорупційного суду Джованні Букіккіо вважає рівень корумпованості українських судів "винятковим" і вказує на необхідність очищення суддівського корпусу © armradio.am
Букіккіо пов'язав поліпшення інвестиційного клімату в Україні з результатами судової реформи.

Створення спеціалізованого антикорупційного суду є необхідною умовою подолання корупції та відновлення довіри до судової системи в Україні, вважає президент Венеціанської комісії Джованні Букіккіо.

Говорячи про рівень корумпованості судової системи, голова Венеціанської комісії назвав випадок України винятковим.

"Я насправді не люблю створення спеціалізованих судів, та антикорупційного суду це теж стосується. Звичайний судовий розгляд повинен підходити для всіх випадків. Але в нинішній Україні – в державі, де так поширена корупція – це дійсно хороший підхід. Я навіть визнаю, що у вас антикорупційний суд необхідний", – заявив Букіккіо в інтерв'ю "Європейської правді", опублікованому в четвер, 13 жовтня.

Він також додав, що Україна потребує безпрецедентного очищення судового корпусу.

"Нам принципово не подобається підхід, коли переважну більшість суддів потрібно звільнити. Але в особливій ситуації в Україні це можливо. Ми повинні залишати країні можливість очистити систему. Адже з корумпованими суддями порушення прав людей буде ще масштабнішим", – підкреслив Букіккіо, звернувши увагу на корисність міжнародного спостереження за процесом люстрації суддів.

Президент Венеціанської комісії пов'язав поліпшення інвестиційного клімату в Україні з результатами судової реформи.

"Якщо я – закордонний інвестор, я не вкладатиму гроші в країну, де немає впевненості у чесності суду. Мені потрібна впевненість, що в разі конфлікту з партнерами я буду знати, до кого звернутися для неупередженого рішення", – пояснив Букіккіо.

Читайте також: Єврокомісар рекомендував Україні створити антикорупційні суди

Нагадаємо, що 2 червня Верховна Рада внесла зміни до Конституції (в частині правосуддя). Також Рада прийняла новий закон "Про судоустрій і статус суддів". Зміни до Конституції (в частині правосуддя) набрали чинності 30 вересня.

Детальніше про судову реформу читайте в матеріалі "Верховний суд президента" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі