Президент Литви: Балтії потрібні засоби, щоб закрити і своє небо теж

Поділитися
Президент Литви: Балтії потрібні засоби, щоб закрити і своє небо теж © NATO
За словами Науседи, зміцнення східного флангу НАТО не повинне обмежуватися лише перекиданням піхотинців.

Реагуючи на російську війну проти України, союзники по НАТО активно зміцнюють власний східний фланг, перекидаючи додаткові сили в Литву, Латвію, Естонію, а також в Польщу, Румунію, Словаччину і Болгарію. Однак, за словами президента Литви Гітанаса Науседи, захист східних союзників НАТО не повинен обмежуватися лише перекиданням солдатів, оскільки Росія явно готується до нападу на країни Альянсу. Про це він заявив на конференції Atlantic Council.

«Зміцнення оборони — це питання не лише особового складу, а й зброї. Тому ми повинні говорити не лише про оборону на суходолі, але й в небі. Нам потрібні засоби ППО, потрібна протиракетна оборона, щоб ми могли закрити своє небо. Зараз цього немає», — сказав Науседа під час конференції в Atlantic Council.

Він також нагадав про загрозу, яка зберігається в Сувальському коридорі. І на тлі російської війни в Україні, також розміщенні військ Росії в Білорусі ця загроза особливо тривожить Вільнюс.

«Я вітаю нещодавнє перекидання військ НАТО в Польщу. Але потрібно захистити також позиції й литовського боку. Ми повинні гарантувати, щоб російські війська не могли скористатися стратегічною перевагою в Сувальському коридорі», — сказав Науседа, нагадавши, що Литва з одного боку має спільний кордон з Калінінградською областю, а з іншого — з Білоруссю, де тепер базується російська армія.

Він наголосив, що не можна дозволити, щоб Москва могла швидко взяти під контроль Сувальський коридор. Інакше в разі конфлікту це повністю відріже країни Балтії від підмоги з інших країн НАТО.

Своєю чергою, президент Естонії Алар Каріс виступив за постійне базування значних сил НАТО в країнах Балтії.

«Ми очікуємо, що відповідне рішення буде ухвалене на саміті в Мадриді. Також там можна буде обговорити, що робити з грошима, які Росія отримує від продажу нафти й газу», — сказав він.

Зі свого боку, президент Егілс Левітс наголосив, що НАТО в Балтії вже час перейти від стратегії, заснованій на розміщенні сил швидкого реагування, до прямої оборони.

«В наших країнах повинно бути достатньо військ, щоб утримати територію у випадку російської атаки. Це означає, що потрібно сюди відправити більше військ, я маю на увазі весь східний фланг. Гадаю, це необхідний крок, щоб НАТО міг виконати свою місію з захисту безпеки країн-учасниць», — переконаний президент Литви.

Раніше повідомлялося, що всі союзники НАТО погоджуються з тим, що застосування хімічної, біологічної чи ядерної зброї проти України з боку армії Росії змінить усі розрахунки повністю. І альянс буде змушений дати максимально жорстку та рішучу відповідь. Про це сказали президенти балтійських країн під час конференції в Atlantic Council.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі