Президент Чехії наступного року чекає прориву у війні, однак застерігає, що радіти нема чому

Поділитися
Президент Чехії наступного року чекає прориву у війні, однак застерігає, що радіти нема чому © Офіс президента України
Перебіг війни залежатиме від виборів у США.

Президент Чехії Петр Павел вважає, що наступного року у перебігу російсько-української війни виникне значний зсув. Однак нова ситуація, з якою, за словами політика, доведеться мати справу, може статись, буде не позитивною. Про це він заявив у інтерв’ю виданню Seznam Správy.

На думку Павла, президент країни-агресорки Владімір Путін чекає на результат американських виборів у листопаді 2024 року і сподівається на переобрання Дональда Трампа.

«У нас буде кілька важливих виборів для тих акторів, які будуть вирішальними для розвитку ситуації: у нас будуть вибори в Росії, де, ймовірно, без особливих сюрпризів переможе Путін, і у нас будуть вибори в США, де результат далеко не певний. Можна припустити, що очікування виборів принесе певні зміни і на полі бою», — пояснив він.

Президент Путін наполягає на своєму баченні світу, де головним чинником є сила і сильні країни, зокрема і, як він вважає, Росія. Решта ж світу мусять пристосовуватись.

В разі успіху Дональда Трампа, певен чеський президент, він зможе домовитися з ним незалежно від того, що про це думають Україна або решта Європи. Це може повернути Росію до статусу ключового гравця, і іншим доведеться якось з цим миритися

«Нам є на що сподіватися, оскільки розвиток конфлікту в Україні вказує на те, що ми, ймовірно, побачимо певний значний прогрес наступного року. І, судячи з того, як виглядає зараз, це буде не зовсім у кращому сенсі цього слова, як ми собі уявляємо. Виникне нова ситуація, з якою нам доведеться мати справу», — сказав він.

Раніше Петр Павел заявляв, що підтримка України стала «дратівливим фактором» для деяких політиків і громадян. 

Як повідомило Reuters із посиланням на джерела, якщо Дональд Трамп переможе на президентських виборах 2024-го, то він, найімовірніше, повністю змінить політику щодо війни в Україні, торгівлі з Китаєм та членства в НАТО.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі