"Законопроект №7362, який полегшує звільнення директора НАБУ і керівників антикорупційних агентств, суперечить боротьбі України з корупцією, реформи і зобов'язаннями у рамках Плану дій щодо візової лібералізації. Законопроект має бути відхилений. Україна повинна посилити, а не послабити антикорупційні інститути", - йдеться в заяві представництва ЄС в Twitter.
Законопроект #7362, який полегшує звільнення директора #НАБУ та керівників антикорупційних агентств, суперечить боротьбі України з корупцією, реформ та зобов'язанням #ПДВЛ. Законопроект має бути відхилений. #Україна винна посилити, а не послабити антикорупційні інституції.
- EU Delegation UA (@EUDelegationUA) 7 грудня 2017 р.
Нагадаємо, 6 грудня лідери парламентських фракцій "Блоку Петра Порошенко" і "Народного фронту" Артур Герасимов і Максим Бурбак зареєстрували у Верховній раді проект закону №7362, який дозволяє звільняти керівників НАБУ, САП і НАЗК та ДБР рішенням парламенту. Згідно чинного законодавства, обов'язковою умовою звільнення, зокрема, директора НАБУ є негативні висновки аудиту відомства.
Законопроект був зареєстрований на тлі заяв США, Європейського Союзу та Британії про неприпустимість ослаблення українських антикорупційних органів, у першу чергу, НАБУ.
Планувалося, що законопроект розглядатимуть на засіданні 7 грудня, але до порядку денного він так і не був внесений.