"Правий сектор" не буде брати участь у місцевих виборах 25 жовтня 2015 року. Таке рішення було прийнято на надзвичайному з'їзді в Києві, повідомив командир 13-го запасного батальйону ДУК "Правий сектор" Олексій Бик в ефірі "5 каналу".
"Військово-політичний рух "Правий сектор" не буде брати участь у місцевих виборах, тому що ми не довіряємо як виборчого процесу - ми бачили вибори в Чернігові і що там відбувається, і ми вважаємо, що вибори в Україні в той час, коли йде війна проводити недоречно", - заявив Бик.
Він також додав, що на з'їзді було прийнято рішення не проводити революційних рухів, і піти шляхом мирних протестом.
"Зараз ситуація в Україні склалася настільки критична, що абсолютно логічним було б взяти владу в свої руки шляхом революції, але на даний момент ми відмовилися від цього варіанту. Ми будемо збирати народні віче, спілкуватися з народом і вимагати від цієї влади, щоб вона виконувала покладені на неї обов'язки або йшла геть", - сказав представник ПС.
"Правий сектор" обрав революційний шлях боротьби, тому відмовився від участі у місцевих виборах. Про це журналістам після з'їзду "Правого сектора" в Києві заявив нардеп і лідер політсили Дмитро Ярош агентству РБК-Україна.
"Ми вибираємо революційний шлях своєї боротьби. Відповідно в даному контексті питання виборів для нас не стоїть", - сказав він.
Після цього, увечері на Майдані Незалежності у Києві відбулося віче, організоване партією "Правий сектор".
Як повідомляють ЗМІ, на головну площу столиці прийшли від однієї до чотирьох тисяч чоловік.
Ярош перед виступом на акції повідомив, що на віче мають намір прийняти резолюцію про проведення референдуму про недовіру діючій владі.
На референдум планується винести питання введення військового положення, денонасации мінських угод, повної блокади окупованих територій та легалізації добровольчого руху.
Як заявив Ярош, в разі невдачі провести референдум у відповідності з чинним законодавством, "Правий сектор" має намір створити свою "народну центральну виборчу комісію", яка проведе плебісцит.
В той же час "Правий сектор" стверджує, що виступає проти силового повалення чинної влади.
"Ми виступаємо за те, щоб не дестабілізувати ситуацію в державі і не використовувати силовий фактор, оскільки ми знаємо, що таке зброя", - сказав Ярош.
Він пояснив, що у разі конфлікту між владою і "Правим сектором" із застосуванням зброї, цим може скористатися президент Росії Володимир Путін, якому будуть вигідні додаткові конфлікти всередині України.
Замість цього "Правий сектор" загрожує організовувати акції громадянської непокори, якщо не припиняться переслідування їх членів.
Протистояння "Правого сектора" почалося після перестрілки в Мукачево з участю їх бійців, а також людей депутата Ланьо та міліції. В результаті постраждали 14 осіб: шість співробітників міліції, троє цивільних осіб та п'ятеро представників "Правого сектора". Інші бійці зникли в лісі, після чого деякі були затримані, проте ще частина бійців "Правого сектора" все ще ховається.
При цьому Ярош, який прибув в Закарпаття відмовився дати наказ здатися, так як сумнівається в об'єктивності розслідування. Ярош також заявив про готовність захищати бійців, якщо силовики почнуть їх фізичну ліквідацію, а також оголосив, що хоче амністії бійцям в Мукачево.
Події в Мукачево отримали великий резонанс як в середині країни, так і у міжнародної громадськості.
У міліції звинувачують "Правий сектор" у відкритті вогню на поразку, а ПС, у свою чергу, стверджують, що бійці відкрили вогонь тільки у відповідь, як самозахист. Конфлікт же з Ланьо пояснюють боротьбою з пропагандою.