Голова Верховної Ради Дмитро Разумков скликав позачергове засідання парламенту 7 травня. У порядку денному всього два питання. У пресслужбі Верховної Ради зазначили, що за скликання цього засідання є 156 підписів народних депутатів, при 150 необхідних.
"Скликати позачергове пленарне засідання Верховної Ради України дев'ятого скликання на 14 годину 7 травня 2020 року", - йдеться у розпорядженні підписаному Разумковим.
Зокрема депутати мають розглянути такі питання:
1) проект Закону України про внесення змін до деяких законів України з метою підвищення спроможності системи охорони здоров'я України протидіяти поширенню коронавірусної хвороби COVID-19 (реєстр. № 3380);
2) проект Закону України про внесення змін до Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" (щодо визначення розмірів обов'язкового державного страхування працівників державних і комунальних закладів охорони здоров'я, зайнятих у сфері захисту населення від інфекційних хвороб) (реєстр. № 3376).
Як повідомило джерело ZN.UA у парламенті, 12 травня Верховна Рада скоріше за все розгляне "антиколомойський" законопроект. Станом на 4 травня, правки до другого читання вніс лише один позафракційний депутат.
Нагадаємо, 30 березня Верховна Рада прийняла в першому читанні банківський законопроєкт, відомий також як "антиколомойськй". Однак, до другого читання документа депутати зареєстрували 16 тисяч правок. Це стало рекордом для українського парламенту.
Для того, щоб розглянути законопроєкт у прискореному режимі депутати внесли зміни до регламенту Верховної Ради. При цьому депутатам фракції "Слуга народу" не вистачило власних голосів, як у випадку і з прийняттям безпосередньо "антиколомойського" законопроєкту.
У свою чергу "Європейська солідарність", "Голос" і "Батьківщина" взагалі не натискали зелених кнопок за зміни до регламенту. Адже змінений регламент створює ризики для функціонування опозиції в парламенті і в цілому для демократії. 30 квітня Рада підтримала прискорений розгляд банківського законопроєкту.
"Антиколомойський" законопроєкт передбачає заборону на повернення колишнім власникам націоналізованих банків.
Докладніше читайте у матеріалі Юлії Самаєвої "Коломокриза" ZN.UA.