Прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак розглядає можливість запровадження повної заборони на паління для наступного покоління, що стане одним із найсуворіших заходів щодо вирішення проблем зі здоров'ям у світі, пише Financial Times.
Уряд Великої Британії вивчає приклад Нової Зеландії, де вік куріння поступово збільшується доти, доки цигарки та тютюн не зможуть продавати особам, які народилися 1 січня 2009 року та пізніше.
"Куріння - смертельно небезпечна звичка, від неї щороку помирають десятки тисяч людей, вона лягає важким тягарем на охорону здоров'я і економіку. Ми хочемо спонукати більше людей відмовитися від куріння і реалізувати нашу амбітну мету - позбутися куріння до 2030 року, тому ми вже зробили кроки для зниження рівня куріння", - кажуть у британському уряді.
Тим не менш, ідея може зустріти серйозну відсіч з боку лібертаріанського крила Консервативної партії, яке не приймає відкритого втручання держави в громадську діяльність.
Саймон Кларк, директор групи курців Forest, заявив, що якщо Сунак введе такі заходи, то "це виведе державу нянь на новий рівень" і "не зупинить людей, а просто зажене продаж цигарок до підпілля та рук злочинних угруповань".
Тим часом в Україні, згідно з опитуванням КМІС, станом на квітень 2023-го серед дітей віком від 13 до 15 років майже кожен п'ятий курив електронні сигарети. Про те, які заходи ми вживаємо для вирішення цієї проблеми, розповідає Дмитро Купира у статті "Більше ніякої агресивної реклами "айкосів" та е-сигарет".