"Кілька годин тому завершилося чергове засідання роботи конкурсної комісії, в результаті якої на наступний етап конкурсу пройшли 19 з 50 кандидатів. Серед них:
Олексій Горащенков (8 балів) - помічник президента України, Ольга Варченко (8 балів) - глава Управління процесуального керівництва, підтримки державного звинувачення та представництва в суді Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки ГПУ і Анатолій Матіос (7 голосів) - головний військовий прокурор.
Таким чином, трьома фаворитами конкурсу є кандидати безпосередньо афілійовані з президентом України", – написав Найєм на своїй сторінці в Facebook у понеділок, 5 грудня.
Депутат вказав на суперечність даного факту логіці створення ГБК як політично незалежного органу і вказав на небезпеку "узурпації правоохоронних органів політичними групами".
Найєм нагадав, що рішення конкурсної комісії можуть визнати неправомочними через можливу відсутність у двох її членів вищої юридичної освіти.
Як повідомлялося, закон "Про Державне бюро розслідувань" був прийнятий Верховною Радою 12 листопада 2015 року. Згідно із законом, прокуратура буде обмежена тільки представництвом інтересів держави в суді.
Раніше екс-заступник голови СБУ Віктор Трепак у своїй статті для DT.UA писав, що кандидатуру переможця конкурсу на посаду голови Держбюро розслідувань (ДБР) визначили ще до проведення конкурсу ті, хто вважає себе уповноваженими на прийняття всіх державних рішень. Конкурсу ж відведена роль формальності, яка повинна тільки закріпити це "державне" рішення.
Детальніше про проблеми конкурсного відбору в ГБР, а також про формування та повноважність самої Конкурсної комісії читайте в статті Юрія Забари "Конкурс у ДБР: міну закладено, запал тліє, або Чому конкурс у Державне бюро розслідувань можуть визнати таким, що не відбувся" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".