"Стурбовані появою припущень щодо можливості повернення Російської Федерації до "Групи семи". Звертаємо увагу, що Росію позбавили права бути членом цього почесного клубу через незаконну спробу анексії Криму і застосування сили у порушення норм і принципів міжнародного права", - йдеться у повідомленні на сторінці дипвідомства в Facebook.
Окупація українського півострова триває, ситуація з правами людини в анексованому Криму невпинно погіршується, російсько-окупаційні війська продовжують реалізовувати агресивну політику Кремля в Донбасі, нагадують дипломати. А сама Росія стрімко віддаляється від принципів і стандартів, які об'єднують членів G7.
"Закликаємо лідерів країн-членів "Групи семи" не відступатися від своєї принципової позиції і спільними зусиллями примусити агресора поважати світовий порядок і повернутися до конструктивної поведінки", - резюмується у повідомленні.
20 серпня президент Сполучених Штатів Дональд Трамп провів телефонну розмову з президентом Франції Еммануелем Макроном. Лідери двох країн зійшлися на думці, що Росію потрібно запрошувати на саміт "Великої сімки" в 2020 році.
У червні минулого року на саміті G7 в Канаді Трамп уже піднімав питання відновлення G8 за участі Росії, проте інші країни клубу не підтримали його позицію. Цього разу з ініціативою повернення РФ виступив Макрон, стверджує CNN із посиланням на власні джерела.
У Росії забажали, аби "Велика вісімка" надала "конкретні пропозиції" щодо її повернення до групи. Однак британський прем'єр Борис Джонсон і канцлерка Німеччини Ангела Меркель розкритикували ініціативу Макрона і Трампа, вказавши на відсутність передумов для повернення РФ до G8.
Своєю чергою президент Франції пояснив, що умовою для повернення Росії у "Велику вісімку" і поліпшення відносин з ЄС є врегулювання "української кризи". На цьому ж він наголошував під час нещодавньої зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним.