"Ряд сильних кандидатів потрапили до складу Верховного суду, але все ж доброчесність багатьох із них викликає сумніви", - наголошується у повідомленні диппредставництва на сторінці в Twitter.
Ряд сильних кандидатів потрапили до складу Верховного Суду, але все ж доброчесність багатьох із них викликає сумніви… #IntegrityMatters
- U.S. Embassy Kyiv (@USEmbassyKyiv) 31 липня 2017 р.
Американські дипломати закликали Вищу раду правосуддя (ВРП) ще раз перевірити усі кандидатури.
"Вища рада правосуддя повинна окремо переглянути кожну кандидатуру", - резюмується у повідомленні.
… Вища Рада правосуддя повинна окремо переглянути кожну кандидатуру. #IntegrityMatters
- U.S. Embassy Kyiv (@USEmbassyKyiv) 31 липня 2017 р.
Нагадаємо, 30 вересня 2016 року набули чинності зміни до Конституції України в частині правосуддя та Закону "Про судоустрій і статус суддів", у зв'язку з чим в країні стартувала судова реформа. Верховний суд став найвищою судовою інстанцією України, його склад повинен бути сформований з суддів, обраних за підсумками відкритого конкурсу.
26 грудня стало відомо про те, що до участі у конкурсі на зайняття посад суддів оновленого Верховного суду допущені 653 кандидата. Конкурс оголошено на 120 вакантних посад, по 30 чоловік у кожен касаційний суд.
11 травня Громадський рух "Чесно" підбив підсумки першого тижня співбесід, які проводилися з 21 по 28 квітня. Так, Вища кваліфікаційна комісія суддів (ВККС) проігнорувала дві третини висновків Громадської ради доброчесності щодо кандидатів у Верховний суд.