Посольство Росії в Берліні висловило рішучий протест МЗС Німеччини у зв'язку з висилкою двох російських дипломатів, про це повідомляє пресслужба посольства Росії у ФРН.
Заява посла Росії Сєргєя Нечаєва щодо рішення німецької влади, містить вельми жорсткі формулювання, які загрожують збільшенням напруги у відносинах Росії та Німеччини.
“15 грудня 2021 року німецьким судом було винесено вирок, згідно з яким за організацією вбивства у Берліні 23 серпня 2019 р. громадянина Грузії Зелімхана Хангошвілі стояли російські державні структури. Вважаємо цей вердикт необ'єктивним, політично мотивованим рішенням, що серйозно обтяжує і без того непрості російсько-німецькі відносини. Абсурдна теза про причетність до делікту Російської Федерації протягом усього судового процесу методично нав'язувалась громадськості, впліталася в загальне антиросійське тло, але в результаті так і не була підтверджена переконливими доказами” — йдеться у заяві посла.
Також Нечаєв звинуватив журналістів Bellingcat та Insider у голослівності, а спецслужби України “у сприянні змін показань свідка”.
"Приймати як такі псевдорозслідування і голослівні твердження ангажованих платформ Bellingcat і Insider, неодноразово змінені показання обробленого спецслужбами України "свідка" та інші домисли щонайменше дивно", — заявив Нечаєв.
У заключній частині своєї заяви російський дипломат назвав дії Німеччини "недружнім актом" і пригрозив реакцією у відповідь з боку Росії.
“Подібний результат викликає в нас серйозне занепокоєння, є очевидним недружнім актом і не залишиться без реакції. Навряд чи час, обраний для оголошення вердикту, вибраний випадково. Вочевидь, хтось зацікавлений в тому, щоб відпочатку затьмарити діалог Росії із новим німецьким урядом”.
23 серпня 2019 року в берлінському районі Моабіт трьома пострілами було вбито 40-річного Торніке К. (мав кілька псевдонімів: Зелімхан Хангошвілі, Зело Дишані). Громадянин Грузії чеченського походження, польовий командир часів Чеченської війни, якого Росія називала "ісламістським терористом". Німецька поліція затримала вбивцю Хангошвілі того ж дня. А німецька прокуратура наголосила: багато фактів говорять про те, що вбивство було виконане на замовлення російської влади.
Розслідування Bellingcat, The Insider та SPIEGEL показало, що вбивство Хангошвілі організував підрозділ ФСБ "Вимпел". Журналісти-розслідувачі припустили, що Хангошвілі міг бути фігурантом більш ширшого списку чеченців, які воювали проти Росії, яких Кремль "засудив" до страти. Російська влада звинувачує їх у терористичній діяльності, не надаючи при цьому доказів причетності до якогось теракту або до ісламістського підпілля.