У розмові з журналістами експосол підтвердив інформацію, раніше оприлюднену у ЗМІ.
"Іван Баканов тоді приїжджав у США як голова партії "Слуга народу". Інформація, яку було надано відповідно до закону про реєстрацію іноземних агентів (FARA), показала: це відбувалося за рахунок лобістських структур. Посольство не забезпечувало візит, тому що пан Баканов не займав тоді офіційної позиції. Хоча у деяких консультативних питаннях ми могли б йому допомогти", - сказав Чалий.
Характеризуючи візит Баканова у Сполучені Штати, екс-посол сказав: "Це було знайомство представника однієї з українських партій із політиками з Вашингтона".
Лобістські послуги в США легальні. А співпраця іноземних політиків і бізнесменів з американськими консультантами – поширена практика. Відкритими залишаються питання про походження витрачених на лобістів коштів і про причини заперечення факту роботи з ними командою Зеленського.
Нагадаємо, в серпні лобістська компанія Signal Consulting Group, LLC оприлюднила звіт про роботу, яку вона виконала на користь президента Володимира Зеленського. Контракт був офіційно закритий 21-го травня.
У документах, поданих до Міністерства юстиції США, ішлося, що їх найняв адвокат Маркус Коен від імені Володимира Зеленського та партії "Слуга народу". Візит Баканова і радників коштував Коену $ 14311,8, при цьому 60 тисяч - послуги лобістів, все інше - транспортні послуги, робота перекладачів і харчування.
Під час візиту 15-17 квітня українська делегація зустрічалася з представником Інституту Катона Дагом Бандоу, конгресменом Бренданом Бойлом і колишнім сенатором Нормом Колманом.
Президент України Володимир Зеленський заперечував зв'язок із лобістами Signal Group Consulting, і говорив, що не замовляв їхніх послуг. Президент також заявляв, що не знає, хто саме міг найняти лобістів.