"Ключове питання, що стоїть перед країною – децентралізація. Навіть якщо відійти від конституційних змін. Треба зробити, щоб люди відійшли від згубної звички до вертикалі влади, коли всі чекають вказівок зверху. Люди повинні брати на себе повноваження, повинні бути проектно-орієнтованими", - сказав він на зустрічі з журналістами, передає "Європейська правда".
Другим пріоритетом він назвав боротьбу з корупцією. "Ви повинні ставитися серйозно до питання боротьби з корупцією. Корупція – це не тільки питання виведення грошей з держави, це щось більше схоже на ментальну хворобу. Це проблема, яка починається в голові, а не в кишені. Це, зрештою, питання етики, ставлення до того, що ви є громадянами", - розповів посол.
На третьому місці Томбінський назвав політичну реформу. "Має відбутися зміна виборчого кодексу і політичної системи. Система повинна бути змінена таким чином, щоб зробити політиків підзвітними, щоб щось залежало від того, чи виконують вони свої обіцянки, чи ні. Через відсутність такої системи вибори не призводять до змін на краще. І саме тому у вас немає справжньої партійної системи – є групи людей, які орієнтуються на лідера", - заявив він.
"Четверте – це активізація економіки, зі збільшенням ваги малого і середнього бізнесу", - заявив він. До цього пріоритету посол, зокрема, відносить дерегуляцію, і боротьбу з монополіями, ефективне використання ЗВТ з ЄС.
"І п'яте – ви повинні посилити внутрішньоукраїнський діалог. Повинно бути примирення українців з українцями. Країні вкрай потрібна внутрішня інтеграція – і це те, що не досягти жодними законами. На жаль, цьому питанню зараз приділяється надто мало уваги", - вважає Він.
"Всього п'ять пріоритетів, і на мій погляд, цього достатньо", - додав він.
У травні співголова Групи стратегічних радників по підтримці реформ в Україні Лєшек Бальцерович повідомив, що його група розробила професійну програму, яка включає п'ять головних напрямків: макроекономічна стабільність, економічне зростання шляхом реформ держави і економіки, розбудова держави з метою підвищення рівня законності і радикального зниження корупції, а також децентралізація. "Тепер найголовніше – це впровадження цієї програми", - сказав Бальцерович.