Відставка Роджерса, про яку раніше повідомляло видання Financial Times, відбулася майже на рік раніше запланованого терміну. Рішення посла дозволить призначити його наступника до того, як Велика Британія запустить 50-у статтю Лісабонського договору.
За словами колишнього очільника Казначейства, відставка Роджерса – це "навмисне і повне руйнування досвіду ЄС". Британський держслужбовець Ніколас Макперсон заявив, що від'їзд Роджерса став "величезною втратою в лавах експертів ЄС, включно з його попередником, Джоном Канліффом".
Міністерство закордонних справ Великої Британії підтвердило інформацію про те, що Роджерс, один з найбільш досвідчених дипломатів Великої Британії в Європейському Союзі, попередив про своє дострокове звільнення у вівторок, 2 січня.
На думку Найджела Фараджа, колишнього голови правопопулістської партії UKIP, який ініціював референдум про вихід Британії з ЄС, інші дипломати повинні наслідувати приклад Роджерса і піти у відставку.
Відставка посла отримала масове схвалення з боку учасників кампанії, які прагнуть більш твердої підтримки Brexit. На думку деяких з них, Роджерс був "занадто великим песимістом у всьому, що стосувалося Brexit".
"Зараз час тих, хто налаштований оптимістично щодо майбутнього Великої Британії. Досить розмов, ми повинні продовжити вихід (зі складу Європейського Союзу - ред.)", - зазначив один з політиків.
Джонатан Ісабі, редактор веб-сайту BrexitCentral, повідомив про те, що відставка Айвана Роджерса мала б більш руйнівний ефект, якби вона відбулася пізніше.
Нагадаємо, що прихильники так званого Brexit перемогли у Великії Британії за результатами референдуму про збереження членства країни в Євросоюзі. Так, за вихід з ЄС проголосували 51,9, тоді як за збереження членства – 48,1%. При цьому Шотландія, Північна Ірландія і Гібралтар проголосували за те, щоб залишатися в ЄС.
У 2014-му на референдумі про незалежність 55% проголосували за те, щоб залишитися в складі Великобританії. 45% підтримали незалежність Шотландії.