"По-перше, було сказано, що Шаройка спіймали "на гарячому". Що це таке, я не розумію. Він передавав щось? Його затримали після того, як він вийшов з посольства і йшов додому. Як і де це сталося, з чим його затримали, нам невідомо. Що стосується його відносин зі співробітником посольства Ігорем Скворцовим, то вони дружили. З Павлом тут в посольстві всі дружили", - сказав Кизим.
Він додав, що і в посольстві і десь-інде всі знали, що Шалойко колись працював в Міноборони.
"Павло збирав інформацію як журналіст. І від таких же журналістів брав інформацію або ще від когось. Всі, хто працював журналістом, знають, як це робиться. Те, що заявили, що він створив якусь мережу, то кожен журналіст має свою мережу. Ось ви мені дзвоните – я теж у вашій мережі", – сказав посол.
Кизим додав, що до справи Шаройка приєднається ще один адвокат, який буде менше заангажованим. Також в посольстві будуть сприяти позитивному вирішенню ситуації.
Що стосується висилки секретаря посольства Ігоря Скворцова, то посол додав, що не міг не виконати цієї постанови МЗС Білорусі, але зовсім із нею не згодний та вважає її нісенітницею.
"Ці шпигунські ігри мене не радують. Йде нагнітання обстановки. Мене це дивує. Не вірю, що Павло Шаройко завдав якоїсь шкоди інтересам Білорусі. Білоруси – наші брати, як каже Олександр Григорович. У нас ніколи не було напрямку діяльності проти Білорусі", – додав посол.
Нагадаємо, 17 листопада голова Національної громадської телерадіокомпанії України Зураб Аласанія і генеральний продюсер "Українського радіо" Дмитро Хоркін повідомили прозатримання власкора "Українського радіо" Павла Шаройко в Білорусі.В "Українському радіо" відзначають, що близько двох тижнів Павло Шаройко не виходив на зв'язок, редакція не могла додзвонитися до нього та його родичів, він не відповідав і на повідомлення в мережі інтернет.
20 листопада у Комітеті державної безпеки Білорусі заявили, що затриманий український журналіст Шаройко створив агентурну мережу з числа громадян Білорусі, які за винагороду збирали для нього інформацію розвідувального характеру. В КГБ також додали, що Шаройко зізнався, що є співробітником кадрового апарату розвідки і насправді є полковником, який працює під прикриттям.