Список індикаторів готовності України до підписання угоди про асоціацію дозволяє Києву говорити про достатній прогрес у всіх сферах, у тому числі у боротьбі з вибірковим правосуддям. Про це заявив представник України при ЄС Костянтин Єлісєєв.
"Якщо порівняти нинішню ситуацію з тією, що була кілька місяців тому, а тим більше з груднем минулого року, то різниця дуже велика. Є позитивні тенденції, ми досягаємо прогресу за критеріями, визначеними у висновках Ради ЄС від 10 грудня 2012 року", - сказав він, пише Коммерсант-Україна.
За словами Єлісєєва, ЄС вимагає, щоб Україна досягла суттєвого прогресу, але не вимагає стовідсоткового виконання критеріїв, - в Європі всі розуміють, що фундаментальні реформи, згадані у грудневих висновках Ради ЄС, неможливо втілити в життя за такий короткий період.
"Я можу відповідально заявити, що українська сторона досягла прогресу за усіма 11-ти критеріями так званого списку Фюле, і станом на сьогодні у нас дуже хороші шанси для підписання угоди. Додатковою підставою для оптимізму став той євроінтеграційний драйв, який з'явився нещодавно і в суспільстві, і у Верховній Раді, де консолідуються всі зусилля на підтримку угоди про асоціацію", - вважає представник України.
Разом з тим, він не готовий дати гарантії підписання угоди у Вільнюсі у листопаді цього року. "Гарантія підписання буде тільки тоді, коли сторони сядуть за стіл і візьмуть ручки. Ось тоді я визнаю, що впевненість - стовідсоткова. Це розуміють і в Києві. Я вважаю, зараз було б безвідповідально говорити, що у нас вже є гарантія підписання УА на вільнюському саміті", - підкреслив він.
Нагадаємо, що у грудні 2012 року Рада ЄС визначила умови, необхідні для підписання Угоди про асоціацію з Україною: забезпечення відповідності виборів міжнародним стандартам, вирішення питання вибіркового правосуддя та запобігання його повторенню, а також проведення реформ, закладених в спільно узгодженому порядку денному про асоціацію.
Підписати Угоду про асоціацію планується на саміті Східного партнерства у листопаді у Вільнюсі.
Комітет Верховної Ради з питань євроінтеграції 20 червня оприлюднив робочий проект Угоди про асоціацію між Європейським Союзом і Україною.
Як відомо, угоду про асоціацію Україна-ЄС було парафовано у 2012 році. Після технічної звірки проекту Угоди сторони здійснюють офіційний переклад документа на українську мову і всі мови країн-членів ЄС. Після цього документ зазвичай очікує підписання і ратифікація. !zn
Читайте також:
Екс-віце-прем'єр РФ розповів про причини "страшилок" Кремля щодо асоціації України з ЄС
Азаров відповів на "страшилки" Москви про ЄС: Вони теж не до Бангладеш йдуть