Український посол в Ізраїлі Євген Корнійчук пояснив, чому вдалося повалити режим диктатора Башара Асада в Сирії.
“Режим Асада впав не лише завдяки опозиції. Нинішня ситуація має прямий зв'язок з Україною. Крах режиму Башара Асада в Сирії стався через відсутність російських військ, які беруть участь у бойових діях в Україні”, - цитує дипломата видання Israel Hayom.
“Режим Асада десятиліттями спирався виключно на насильство. І це природа всіх режимів, які підтримує (російський диктатор Владімір - ред.) Путін”, - пояснив Корнійчук, додавши, що обидва диктатори — “партнери по насильству”.
На думку дипломата, Путін може спробувати помститися за падіння Асада.
“Диктатори на кшталт Асада не можуть вижити без диктаторів на кшталт Путіна. І Путін спробує помститися за падіння Асада. Ось чому нам потрібна єдність і сила, щоб протистояти режимам, які не сіють нічого, крім приниження, і залишають після себе лише страждання, біль і руйнування”, - наголосив посол.
За його словами, Україна зацікавлена в підриві будь-якого російського терористичного впливу на своїй землі чи за її межами.
“Оскільки аргумент, що Росія є північним сусідом Ізраїлю, втратив свою силу, ми сподіваємося, Ізраїль перегляне свою відмову від постачання оборонних озброєнь і технологій в Україну”, - додав посол.
Днями The Washington Post опублікувало статтю про те, як українські розвідники допомогли сирійським повстанцям, які повалили режим Асада. За даними видання, чотири-п'ять тижнів тому українська розвідка відправила близько 20 досвідчених операторів безпілотників і близько 150 FPV-дронів у штаб-квартиру повстанців в Ідлібі. Допомога від Києва відіграла скромну роль у поваленні Асада, вважають західні розвідувальні джерела. Але вона була помітною в межах ширших зусиль України, спрямованих на підрив операцій російського режиму на Близькому Сході, в Африці і всередині самої РФ.
Про те, які зміни для геополітичної ситуації спричинить стрімкий розвиток подій у Сирії та як падіння режиму Асада може масштабно вплинути на Україну — у статті для ZN.UA розповідав член експертної ради Центру громадянських свобод В'ячеслав Ліхачов.