Українські суди замість розвивати та підтримувати реформи в Україні все частіше приймають рішення для їх відміни чи дискредитації, заявила під час інформаційного марафону "Діалоги в часі" у Києві посол Сполучених Штатів Америки в Україні Марі Йованович.
"Суддівська доброчесність, як визнається всіма, я гадаю, має вирішальне значення для перетворення України на сучасну, процвітаючу європейську демократію. Але замість того, щоб будувати це майбутнє, ми бачимо деякі дії судів – або ж суди використовуються певним чином – для блокування реформ і елементів прогресу, яких досягла Україна. У багатьох випадках суди скасували успішні зусилля, спрямовані на очищення банківської системи, і особливо непокоїть нещодавнє подання до суду, спрямоване на скасування націоналізації "Приватбанку" і повернення його в руки тих, хто його розграбував", - заявила Йованович.
Також вона додала, що нападу в судах піддаються і здобуті досягнення у боротьбі з корупцією в енергетичному секторі.
"Усе більш зрозуміло, що можливість для змін в Україні, яка випадає одного разу на покоління і за яку була сплачена така висока ціна п'ять років тому на Майдані, ще не призвела до таких реформ у сфері боротьби з корупцією чи утвердженні верховенства права, на які справді очікують і заслуговують українці", - зазначила посол.
Наприкінці лютого колишні власники "Приватбанку" Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов, а також компанія Triantal investments LTD подали позов до Господарського суду Києва проти Кабінету міністрів України щодо визнання націоналізації банківської установи недійсною.