"Це, звичайно ж, тільки перші кроки, адже минуло лише три роки. Комусь це здається довгим періодом, але насправді в історичному вимірі це не так багато часу, а реформи вже помітні", - підкреслила посол.
За словами Йованович, США підтримують Україну на цьому шляху. "Від імені США я можу сказати, що ми дуже пишаємося тим, що можемо підтримати і підтримуємо реформаторські зусилля українців", - сказала дипломат.
Вона наголосила на важливості проведення реформи в енергетиці, що суттєво збільшило енергетичну незалежність країни, а також кроки української влади по стабілізації банківської системи, особливо позитивно відзначивши націоналізацію Приватбанку.
Важливим кроком Йованович назвала і введення електронних декларацій, а також створення антикорупційних органів.
"Вже завтра я відправлюся в Вашингтон, щоб розповісти, які важливі реформи відбуваються в Україні", - сказала вона.
За даними опитування фонду "Демократичні ініціативи" та Центру Разумкова в грудні 2016 року головними рушіями реформ громадяни України вважали уряд (33,5%), президента (29,5%), громадські організації, волонтерів (23%), країни Заходу (21%), населення (19%). Порівняно з липнем 2015 року майже удвічі зросли надії на країни Заходу як рушиїв українських реформ.