Посол Корнійчук: Ізраїль не дотримується угоди про безвіз. 5% відмов — надто високий показник

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Посол Корнійчук: Ізраїль не дотримується угоди про безвіз. 5% відмов — надто високий показник © Посольство України в Ізраїлі / Facebook
Ізраїльська сторона ще на початку війни створила прецедент для виходу з цієї угоди, ставши єдиною країною, яка запровадила квоти та обмеження на в’їзд для українців. 

Посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук заявив ZN.UA, що ізраїльська сторона свідомо маніпулює статистикою, заявляючи, що зі 40 тисяч українців, які намагались заїхати на території країни від початку повномасштабної війни, у в'їзді було відмовлено лише 5%. За його словами, насправді з цих 40 тисяч значна частина мала право на репатріацію, відтак їм апріорі не могло бути відмовлено у в’їзді.

"Тому відсоток відмов звичайно ж зростає, оскільки відмовляли саме тим українцям, які не мають права на ізраїльський паспорт і заїжджали як туристи, - пояснює Корнійчук. - А між Україною та Ізраїлем, нагадаю, діє безвізовий режим для туристів. На додаток, ізраїльська сторона взагалі на початку війни єдина у світі запровадила квоти та обмеження на в’їзд українців (згодом це рішення було оскаржено у суді), фактично створивши прецедент для виходу з безвізової угоди. Це очевидна системна політика по дискримінації наших громадян". 

За словами Корнійчука, аргумент про те, що українці приїжджають в Ізраїль, аби незаконно працевлаштуватись, взагалі не витримує критики. Річ у тім, що Єрусалим надав право українцям на працевлаштування в окремих сферах, якщо вони перебувають на території країни понад 90 днів. 

"То про яке незаконне працевлаштування йде мова? Цим аргументом, до речі, також обґрунтовують відмову малим дітям…так, ви правильно почули, ізраїльська міграційна служба пояснює відмову у в’їзді українським малолітнім дітям у тому числі через побоювання у незаконному працевлаштуванні", - наголошує Корнійчук. 

Він нагадав, що одним із пріоритетних завдань роботи посольства є захист прав та інтересів громадян України.

"Ми намагаємось це робити. Ми просимо в Ізраїлю не про послугу, не про подарунок, а про дотримання принципу взаємності. У нас діє двостороння угода про безвізовий режим, Ізраїль її не дотримується, - заявив посол. - Навіть 5% відмов – це занадто високий показник, нічим не обґрунтований". 

Та, за словами Корнійчука, в ізраїльської сторони немає відповідей на аргументи української сторони.

"Можливо, саме тому міністр внутрішніх справ М.Арбель уже шість місяців поспіль відмовляється зустрітись із послом України, аби обговорити ситуацію, яка склалась з українськими громадянами та високим рівнем депортацій. Також посольство двічі зверталось до МЗС Ізраїлю, аби провести консультації з приводу стану виконання безвізової угоди, однак всі наші запити проігноровані", - розповів Корнійчук. 

За його словами, друзі чи партнери так не ставляться до тих, хто шукає прихисток. 

"Чому до українських жінок та дітей ставляться як до злочинців? Чому громадяни України мають доводити мету поїздки, якщо між країнами діє безвіз?" - підсумував він. 

Скоро євреї відзначатимуть свято Рош ха-Шана — Новий рік — і тисячі прочан спробують потрапити до Умані на могилу цадика Нахмана. Але у Києві загрожують призупинити дію безвізового режиму.

Чому? Чи серйозні ці погрози української влади? І як їх сприймають в Ізраїлі? Відповіді на ці запитання — у статті Володимира Кравченка "Примус безвізом: як Україні домогтися постачання ізраїльських засобів ППО?".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі