Посли країн G7 закликали Раду підтримати пенсійну реформу

Поділитися
Посли країн G7 закликали Раду підтримати пенсійну реформу Посли країн Великої сімки підтримують встановлення "гнучкого пенсійного віку" в Україні © Андрій Товстиженко, DT.UA
Запропонована урядом пенсійна реформа розроблена у тісній співпраці з МВФ, встановлює "гнучкий пенсійний вік" і передбачає прозорішу та справедливішу формулу нарахування пенсій.

Посли країн "Великої сімки" (G7) в Україні висловили підтримку проекту пенсійної реформи уряду Володимира Гройсмана і закликали Верховну Раду проголосувати за неї на останньому перед канікулами пленарному тижні.

"Ми, посли Великої сімки, хотіли б висловити нашу рішучу підтримку плану пенсійної реформи, запропонованого українським урядом, і ми закликаємо Раду ухвалити без затримок відповідне законодавство на своєму пленарному засіданні наступного тижня", - йдеться в заяві.

Як зазначають посли, запропонована урядом України пенсійна реформа, розроблена у тісній співпраці з МВФ та Світовим банком, передбачає прозорішу та справедливішу формулу нарахування пенсій, яка тісніше пов'язує пенсійні виплати з пенсійними внесками та вдосконалює відповідність пенсій.

Також "реформа встановлює гнучкий пенсійний вік, прив'язаний до тривалості офіційного стажу роботи особи, а також стимулює участь в системі", нагадують представники країн G7.

"Сьогодні пенсіонери становлять понад чверть населення України; середній розмір пенсій є надзвичайно низьким, при цьому витрати на пенсії в Україні - 11% ВВП - є одними з найвищих в Європі. Дана невідповідність свідчить про необхідність відновити належний соціальний договір між державою та її громадянами, а також швидко ухвалити пенсійну реформу, яка підвищує справедливість, передбачуваність та стійкість системи", - відзначають посли.

Нагадаємо, що проект пенсійної реформи, схвалений Кабінетом міністрів України, передбачає підвищення мінімального страхового стажу для отримання пенсії з 15 років до 25 років в 2018 році. Починаючи з 1 січня 2019 року, людям, у яких страховий стаж становить 15 років, пенсія за віком призначатиметься в 65 років. Ті ж громадяни, у яких відсутній страховий стаж тривалістю 15 років, матимуть право на призначення державної соціальної допомоги по досягненні 65 років виходячи із сукупного доходу сім'ї.

За даними опитування Соціологічної групи "Рейтинг", три чверті українців виступають проти основного пункту пенсійної реформи Гройсмана – "гнучкого пенсійного віку".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі