Посли G7: Недофінансування «Суспільного» — загроза для демократії в Україні

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Посли G7: Недофінансування «Суспільного» — загроза для демократії в Україні © Суспильне
Незалежне від олігархів «Суспільне» отримало цього року 2 млрд грн, телеканали олігарха Ахметова - 15 млрд грн.

Минулого тижня посли G7 в Україні наголосили на тому, що суспільний телерадіомовник - один із важливих елементів демократичної держави. Чому Україні як повітря потрібне «Суспільне», яке не залежить від олігархів чи політиків, не обслуговує інтереси бізнес-структур і органів влади, пояснює голова Наглядової ради НСТУ Світлана Остапа у своїй статті для «Дзеркала тижня» під назвою «Чи розуміє влада, навіщо Україні суспільне мовлення?» 

Після зустрічі з головою наглядової ради «Суспільного» Світланою Остапою та виконавчою директоркою Iнституту масової інформації Оксаною Романюк у Твіттер-акаунті Послів G7 з’явилося резюме, в якому звертається увага на проблеми, з якими стикається суспільний мовник, зокрема недостатнє фінансування та ширші виклики, що стосуються незалежних медіа. 

«Посли підкреслили свою позицію, що незалежні медіа, в тому числі вартий довіри та неупереджений суспільний мовник, є ключовим стовпом сильної та стійкої демократії, а також їхнє зобов’язання забезпечити їхній захист в Україні», - йдеться у повідомленні  послів G7.

На 2021 рік у держбюджеті на «Суспільне» виділили 2,2 млрд грн. А саме із загального фонду - 1 874 158 грн та 400 млн було заплановано у спеціальному фонді, який наповнюється податками з лотерейного бізнесу. Чи отримає компанія ці 400 мільйонів до кінця року, невідомо - поки що надійшло близько 68 мільйонів. Крім того, проєкт бюджету на 2022 рік після першого читання передбачає для НСТУ лише 76% від передбаченої в законі суми. Для порівняння: олігарх Рінат Ахметов інвестував цього року в свою медіагрупу понад 15 млрд грн.

 

Голова Наглядової ради НСТУ наголошує, що один із принципів «Суспільного», прописаний у законі - пріоритет суспільних інтересів над комерційними та політичними. Суспільний мовник не може заробляти собі рейтинги на безглуздих розважальних або провокаційних політичних шоу, тому потребує адекватної фінансової підтримки.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі