Про нормандському форматі
Українська сторона більше за інших зацікавлена в продовженні та у збереженні нормандського формату переговорів, заявив Порошенко. Президент України додав, що "будь-який формат має сенс тільки тоді, коли в ньому бере участь Росія і коли він багатосторонній".
У той же час Порошенко бачить необхідність у введенні додаткових секторальних санкцій проти РФ. "Порушення Росією прав людини на окупованих територіях, у тому числі і щодо кримських татар, вимагає введення додаткових секторальних санкцій. Думаю, був би не зайвим осучаснений діалог, щоб прийняти поправки Джексона-Веніка", - заявив глава держави.
Про "особливий статус" Донбасу
Порошенко запевнив, що другого читання змін до Конституції в частині децентралізації "не буде, поки не дозріють передумови до цього". "Фантазії про мир в обмін на території - ілюзорні. При такому підході не буде ні миру, ні територій. Лише вічно тліючий конфлікт і ганьба", - сказав президент.
Він зазначив, що продовжить боротися за відновлення територіальної цілісності України в кордонах 1991 року, тобто з урахуванням анексованого Криму і окупованого Донбасу.
Президент також озвучив кількість російсько-терористичних військ в Донбасі. За його словами, на окупованих територіях Донбасу у складі угруповання російсько-терористичних військ знаходиться більше 38,5 тисяч осіб і 750 одиниць артилерійських систем.
При цьому, Порошенко повідомив, від чого залежить питання мобілізації або воєнного стану в Україні. "Особисто я не хотів би ні мобілізації, ні військового положення. Я бачу зовсім інший план для нашої країни. Але чи буде нова хвиля часткової мобілізації або, не дай Бог, повна мобілізація? Остаточно відповідь на це питання залежить від Москви", - заявив президент.
Про вступ України в НАТО
Порошенко підтвердив, що вступ до НАТО залишається стратегічною метою країни. "Ми вийшли на безпрецедентний і як ніколи тісний рівень співробітництва з країнами - членами Альянсу, який будемо підвищувати, розширювати, поглиблювати, - до повного досягнення критеріїв членства. Нашою стратегічною метою залишається вступ до НАТО. Я хочу підкреслити, - цей шлях для нас непорушний як Полярна зірка на зоряному небі", - сказав глава держави під час щорічно послання до Верховної Ради.
Президент також повідомив, що на даний момент західна допомогу українській армії склала 1,5 млрд доларів. За його словами, зараз виконується більше 40 імпортних контрактів на поставку в українську армію різних засобів оборони.
Також Порошенко заявив, що Україна поки не може дозволити фінансування армії в розмірі не більше 3% ВВП.
Про корупцію
Порошенко заявив про початок справжнього полювання на корупціонерів, при цьому про будь-які політичні репресії не може йтися. Також глава держави пояснив, чому населення України не бачить даного процесу. "По-перше, тому що це системна робота, яка тільки почалася. А по-друге, тому що у нас боротьба з корупцією поки працює як спортивна рибалка: зловили, показали, відпустили. А ключовим словом має бути посадили", - пояснив він.
Президент також заявив, агресію РФ однією з причин падіння рівня життя українців. За словами президента, крім військового втручання, Росія здійснює ще й економічну агресію: обсяги експорту України в РФ впали в 5 разів, Україна втратила "мінімум $ 15 млрд" через закриття російського ринку, яке стало для країни "економічним шоком". Сьогодні РФ займає лише 9% в обсязі наших поставок за кордон. Однак цим вона так і не зломила Україну, заявив Порошенко.
"Падіння рівня життя людей, велика соціальна ціна російської агресії - все це важким каменем лежить на серці", - заявив Порошенко.
Порошенко також пообіцяв, що не схвалить скасування стипендій в держбюджеті-2017.
Про землю
Порошенко підкреслив, що сьогодні АПК є одним із основних джерел валютних надходжень в Україні. А скасування мораторію на продаж сільськогосподарських земель дозволить збільшити інвестиції в аграрний сектор. Президент наполягає на тому, що необхідно зняти мораторій на продаж землі. Хоча йому і "відомий" стан громадської думки з цього питання і позиція більшості парламентських фракцій, і він їх "поважає". Але все ж закликає Раду не дотримуватися позиції страуса, а зняти мораторій на продаж землі. "Як вирішити цю проблему - це ваша компетенція, шановні народні депутати: або ховати голову в пісок і нічого не міняти, чи все-таки працювати над створенням ринку землі з усіма можливими запобіжниками від будь-яких негативних наслідків", - наполягає Порошенко.