Україна не має підстав розраховувати на припинення російської агресії найближчим часом, однак Москву може стримати розширення присутності НАТО в Чорноморському регіоні. Про це заявила віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе у Вашингтоні, передає прес-служба уряду.
"Лідерство США у посиленні військової присутності НАТО в Чорноморському регіоні надзвичайно важливе. Це єдиний шлях, який може допомогти стримати Росію від агресивних дій", - сказала Климпуш-Цинцадзе на зустрічі із заступником помічника президента США, директора з питань Росії та Євразії Фіоною Хілл.
Вона зазначила, що Україна розраховує на пильну увагу США до ситуації в Азовському і Чорному морях і подальше засудження нападу на ВМС України поблизу Керченської протоки. Віце-прем'єр також подякувала за підтримку України з боку США й підкреслила важливість посилення економічних санкцій проти РФ.
25 листопада 2018 року російські спецпризначенці атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил ЗСУ, що прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення дістали кілька моряків, у полон потрапили 24 українських військовослужбовці.
Росія на порушення норм міжнародного права не визнає захоплених українців військовополоненими, підконтрольні окупантові "суди" Сімферополя та Керчі заарештували їх за обвинуваченням у нібито "незаконному перетині кордону групою осіб".
Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і "судів" над моряками, наголосивши на тому, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включно з державами "Великої сімки".
Докладніше читайте в матеріалі Олександра Чалого й Олександра Малиновського "Визволення українських військових моряків: окремі міжнародно-правові аспекти" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".