Копія секретного «документа», що з'явилася на початку серпня в інтернеті - листи начальника головного управління розвідки Міністерства оборони України Сергія Гмиза президенту України Віктору Януковичу, є фальшивкою.
Про це пише Валентин Бадрак у статті «Это он, это он, ленинградский почтальон…».
«Фахівці в галузі інформаційних технологій стверджують, що такий «автентичний» документ можна створити за дві-три години. Однак якість цього «документа» не витримує жодної критики. По-перше, лист переповнений граматичними, стилістичними й синтаксичними помилками. Документи, які виходять назовні, а тим більше - на ім’я президента, у ГУР вичитує професійний помічник-коректор. По-друге, ще в часи голови ГУР Олександра Скіпальського було затверджено й суворо засекречено форму бланку повідомлень президентові. Не розкриваючи всіх особливостей, зазначу, що в лівому верхньому куті бланка друкарським способом набрано: «Начальник Головного управління розвідки». Виставлений же на сайтах лист написано на внутріміністерському бланку. Видно, через брак гербового писали на простому. По-третє, немає грифу «Таємно». Є виключно «Цілком таємно». По-четверте, кожен документ має індексацію, де вказується не тільки дата й код вихідної структури, а й код підрозділу цієї структури. Отож, індексація опублікованого листа свідчить, що він вийшов із... господарської частини ГУР, що виключає його надходження главі держави. Нарешті, сам С.Гмиза на дату, зазначену в листі (19.10.2011), уже два місяці як був генерал-лейтенантом, а не генерал-майором, яким підписано «документ», - зазначив автор.
- Это он, это он, ленинградский почтальон…
Нагадаємо, що в азербайджанських ЗМІ з’явилася серія повідомлень із посиланням на цей документ, який, до речі, безслідно зник із початкового місця публікації. В публікаціях, зокрема, зазначається, що йдеться про поставки українських озброєнь у Вірменію, які мають здійснюватися в рамках контракту між «Укрспецекспортом» та компанією DG Arms Corporation. Фігурують 12 ракетних систем залпового вогню «Смерч», а також 50 переносних зенітно-ракетних комплексів «Игла». В листі нібито пропонується для здійснення поставок використовувати підставні фірми, зареєстровані в ЄС і СНД. А також вказується, що Вірменія вже оплатила 50% договірної ціни, а тому, щоб не ставити під удар військово-технічну й енергетичну співпрацю між Азербайджаном і Україною, у листі голови ГУР МО «Укрспецекспорту» рекомендується публічно відмовитися від реалізації угоди з вірменською стороною. При цьому вірменській компанії запропоновано імітувати звернення до арбітражу, створивши у свого оточення різко негативне ставлення до керівництва «Укрспецекспорту» й української сторони як до ненадійного постачальника. Далі ідеться про можливість конспіративно здійснити поставки комплектів «Смерч» і ПЗРК «Игла» з території Молдови з використанням підставних фірм. Маркування на виробах при цьому має бути змінене, а в разі викриття обману слід створити враження, що зброю було взято зі складів у Лівії, розграбованих повстанцями.
Посольство України в Азербайджані і потім МЗС України вже спростували ці повідомлення, причому в заяві дипломатичного представництва було зазначено, що «копія листа на адресу глави української держави є провокаційною фальшивкою».
Докладніше читайте в статті Валентина Бадрака «Это он, это он, ленинградский почтальон…»
у свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна». !zn
Читайте також:
Україна спростувала продаж зброї Грузії
Основу українського військового експорту склало зброю часів СРСР
У найближчі п'ять років обсяги замовлень «Укрспецекспорту» складуть $5 млрд, - Саламатін