Посади голів місцевих держадміністрацій мають бути адміністративними, а не політичними – громадська спілка РПР

Поділитися
Посади голів місцевих держадміністрацій мають бути адміністративними, а не політичними – громадська спілка РПР © ubr.ua
У "Реанімаційному пакеті реформ" наголосили на необхідності створення нової редакції закону про місцеві державні адміністрації.

Громадська спілка “Реанімаційний пакет реформ” виступив із заявою щодо необхідності створення нової редакції закону про місцеві державні адміністрації. Серед іншого в РПР наголосили, що нова редакція має базуватися на розумінні, що очільники місцевих державних адміністрацій – це не політичні посади, якими їх хочуть зробити на Банковій, а адміністративні.

“Завершення реформи адміністративно-територіального устрою фактично фіналізувало перший етап реформи децентралізації. Формування 1469 громад, наділення їх необхідними повноваженнями, а також створення 136 нових районів замість 490 колишніх та відповідна регуляція бюджетних відносин стали ключовими рішеннями, які широко підтримувалися профільними експертами та організаціями громадянського суспільства”, - йдеться у заяві.

Вказано, що разом з тим головними викликами залишаються:

  • врегулювання відносин між органами державної влади та місцевого самоврядування;
  • розмежування їхніх завдань та функцій;
  • питання державного нагляду за законністю діяльності місцевого самоврядування.

У РПР зазначили, що такі виклики вимагають ухвалення нової редакції закону України про місцеві державні адміністрації. У громадській спілці переконані, що текст такого законопроекту необхідно максимально узгодити з:

  • принципами, які закладені в Європейській Хартії місцевого самоврядування;
  • положеннями Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади;
  • підходами до внесення змін у Конституцію України, напрацьованими в результаті широкого інклюзивного процесу консультацій 2020 року. 

“Зокрема, вважаємо, що державний нагляд повинен здійснюватися виключно щодо законності актів органів місцевого самоврядування. Нова редакція закону повинна також базуватися на розумінні, що голови місцевих державних адміністрацій – це не політичні посади, а фахові державні службовці, які напряму взаємодіють із Кабінетом міністрів, допомагаючи реалізовувати єдину державну політику на всій території держави”, - йдеться у заяві.

У РПР також повідомили про створення робочої групи з підготовки нової редакції закону. Необхідне для цього рішення 30 вересня ухвалив комітет Верховної Ради з питань організації держвлади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

“Ми підтримуємо це рішення, водночас наголошуємо, що закон має бути напрацьований і внесений на розгляд Верховної Ради України якнайшвидше. Коаліція Реанімаційний Пакет Реформ закликає Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування забезпечити максимально інклюзивний та ефективний процес напрацювання нової редакції закону України про місцеві державні адміністрації, - йдеться в заяві.

Нагадаємо, 17 липня Верховна Рада прийняла постанову №3650 про ліквідацію та створення районів. В рамках адмінстративно-територіальної реформи в Україні були ліквідовані 490 районів, замість них створили 136 нових.

Крім того, парламент направив на доопрацювання законопроект №3651, який передбачає впорядкування окремих питань діяльності та організації органів державної влади та місцевого самоврядування у зв'язку з утворенням (ліквідацією) районів.

У свою чергу комітет Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування після роботи над документом рекомендував народним депутатам ухвалити його за основу та в цілому.

Докладніше про перерозподіл повноважень на місцевому рівні читайте в статті Юрія Ганущака "Чому не потрібні районні ради? Відповіді для уповноважених" у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі