Порошенко знову запевнив у відсутності загрози через особливий порядок місцевого самоврядування

Поділитися
Порошенко знову запевнив у відсутності загрози через особливий порядок місцевого самоврядування Положення про особливий порядок місцевого самоврядування не загрожує територіальній цілісності України, стверджує Порошенко
Ніяких загроз не може виникнути, оскільки існує цілий ряд запобіжних заходів, запевняє президент.

Норма щодо місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей не може бути змінена після зміни політиків у парламенті, заявив президент Петро Порошенко в інтерв'ю телеканалу ICTV.

"Це норма не політиків, які періодично з'являються у Верховній Раді, це позиція президента як гаранта суверенітету і територіальної цілісності держави. І навіть якщо хтось спробує внести зміни, які не узгоджені з принципом суверенітету і територіальної цілісності, я як президент і будь-який інший президент обов'язково скористається правом вето і не дозволить на сьогоднішній день створити загрозу або зловживання... Не вірте міфам, ніяких загроз не може виникнути, оскільки існує цілий ряд запобіжних заходів", - сказав президент.

Читайте також: У Німеччині констатують необхідність змиритися з особливим статусом Донбасу

Як відомо, Порошенко вперто відмовляється називати норму щодо місцевого самоврядування як "особливий статус" Донбасу в Конституції і наполягає на унітарності України.

"В проекті немає жодного натяку на федералізацію. Україна була, і буде унітарною державою. І проект Конституції не передбачає, і не може передбачати ніякого особливого статусу Донбасу, там його просто немає", - підкреслив Порошенко представляючи доопрацьований законопроект про закріплення особливого статусу Донбасу в Конституції у четвер, 16 липня.

Варто відзначити, що 11-й пункт Мінських угод, який передбачає проведення конституційної реформи в Україні до кінця 2015 року з урахуванням особливостей районів Донецької та Луганської областей, є єдиним пунктом угод, де є чіткі терміни виконання. І саме це стало аргументом, за допомогою якого Брюссель, Берлін, Вашингтон та Москва змогли змусити Київ виконувати його, не чекаючи, поки будуть виконані інші вимоги, що не містять посилань на дати.

Про це у статті Конституційний процес. За що збирається голосувати Верховна Рада на DT.UA пише Сергій Рахманін, аналізуючи норму скерованого до Конституційного Суду законопроекту "Про внесення змін до Конституції", що стосується неконтрольованих Києвом територій Донбасу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі