Порошенко зазначив, що членство України в ЄС і НАТО – перспектива не 2018 року

Поділитися
Порошенко зазначив, що членство України в ЄС і НАТО – перспектива не 2018 року Порошенко: Членство у Євросоюзі і НАТО, безумовно, залишається нашою стратегічною метою © president.gov.ua
Однак президент твердо переконаний у реалістичності цієї мети.

Членство України в Євросоюзі і вступ до НАТО є стратегічною метою країни, але це перспектива не 2018 року, зазначає президент Петро Порошенко.

У статті для спеціального випуску видань "Новое время" і "The Economist Світ" Порошенко пише про те, що він твердо переконаний у реалістичності вступу України до ЄС та Північноатлантичного Альянсу.

"Членство в Євросоюзі, як і вступ до НАТО, безумовно, залишаються нашою стратегічною метою. Оскільки це перспектива явно не 2018 року, і не наша справа, як сказано в Писанні, знати часи й терміни, зазначу лише, що я твердо переконаний в її реалістичності", - підкреслив президент.

Він також зазначив, що Угода про асоціацію з ЄС є "дорожньою картою подальших фундаментальних змін, які наблизять Україну до копенгагенських критерій членства у престижному союзі світу".

Крім того, президент нагадав, що подальшими проміжними кроками України є асоціація з Шенгенською зоною, приєднання до Митного союзу ЄС, Енергетичного союзу ЄС та Єдиного цифрового ринку.

"Секторальна інтеграція фактично перетворить східні кордони країни на кордони ЄС ще до того, як ми де-юре приєднаємося до ЄС", - додав глава України.

Раніше директор із зовнішньої політики Центру європейських реформ Іан Бонд на сторінках EUObserver писав про те, що навіть якщо питання членства зараз не актуальне, Євросоюз все одно може багато чого зробити для підтримки стабільності і процвітання сусідів. Так, ЄС слід збільшити політичні контакти з Україною, Грузією і Молдовою, щоб запевнити їх, що вони до сих пір на європейському радарі.

У практичному сенсі ЄС варто почати планувати свої майбутні відносини з трьома проєвропейськими країнами після імплементації угод про асоціацію. Організація повинна подумати про те, як відкрити свої ринки товарів й послуг для цих країн.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі