Порошенко закликав Верховну Раду проголосувати за зміни у судовому законодавстві

Поділитися
Порошенко закликав Верховну Раду проголосувати за зміни у судовому законодавстві Петро Порошенко нагадав, що новий закон допоможе залучати до відповідальності суддів-корупціонерів © Прес-служба Президента України
Голосування у другому читанні має відбутися в четвер, 2 червня.

Президент України Петро Порошенко закликав народних депутатів проголосувати за нову редакцію закону про судоустрій та статус суддів, а також за зміни в Конституцію України в частині судової реформи, повідомляє прес-служба глави держави.

Порошенко звернувся до народних депутатів з проханням "зробити все можливе, щоб ми забезпечили результативне голосування".

Президент зазначив, що провал голосування за зміни в Конституцію "надовго законсервує існуючу систему судоустрою", адже, згідно з чинною Конституцією, парламент зможе розглядати зміни в Основний Закон не раніше, ніж через рік.

По суті реформи, президент зазначив, що нею передбачається кардинальна зміна системи імунітетів суддів, що дозволить "ефективно залучати до відповідальності суддів-корупціонерів, які спотворюють систему правосуддя", - йдеться в повідомленні.

Глава держави висловив переконання в доцільності прийняття разом із змінами до Конституції в частині правосуддя нової редакції закону про судоустрій.

Читайте також: Судова реформа "навиворіт"

Президент підкреслив, що новою редакцією закону передбачаються "рішучі кроки з деполітизації судової системи", а також значно звужується вплив президента України на судову систему. Зокрема, скасовується процедура призначення суддів президентом на п'ятирічний термін, залишається лише право підпису під тією кандидатурою, яка виноситься на розгляд Вищої ради правосуддя.

Крім того, згідно з повідомленням, ліквідуються вищі спеціалізовані суди, створюється касаційна інстанція, яка гарантує захист права на справедливість громадянина України, а до Вищої ради правосуддя додається громадська рада, яка буде забезпечувати реальний вплив громадськості на прозорість конкурсу та кандидатури.

Президент також акцентував увагу на тому, що проект змін до Конституції в частині правосуддя отримав повну підтримку з боку партнерів України – керівництва Єврокомісії, керівників країн ЄС, США, Ради Європи, і Венеціанської комісії, рекомендації якої, як повідомляється, "були повністю враховані".

У четвер, 2 червня Верховна Рада має намір розглянути в другому читанні і в цілому законопроект про внесення змін до Конституції України в частині судової реформи, а також нову редакцію закону про судочинство та статус суддів.

Нагадаємо, 26 жовтня 2015 року Венеціанська комісія схвалила рекомендації щодо судової реформи в Україні. У той же час Венеціанська комісія не схвалила ідею тотального кадрового перезавантаження судової системи. На думку членів комісії, звільнення всіх суддів не відповідає європейським стандартам, а також створює загрозу здійсненню правосуддя в державі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі