Президент України Петро Порошенко вважає, що Росія може залишатися у Раді Безпеки ООН, проте "повинна бути позбавлена права вето у тих конфліктах, в яких вона є учасницею".
Про це президент заявив в інтерв'ю "Голосу Америки".
Порошенко зазначив, що подібний крок не тільки зробить механізми Радбезу ООН більш ефективними, він поверне цим механізмам ефективність, оскільки зараз Радбез просто блокується і не в змозі виконувати свою роль.
"У нас немає іншої альтернативи. Якщо ви приймаєте рішення, яке може бути заблоковане Радою Безпеки, то повинна бути альтернатива для підтримки безпеки в світі. Для нас це дуже важливо", - наголосив Порошенко.
Він нагадав, зокрема, ветування Росією в Раді Безпеки ООН ініціативи про створення міжнародного трибуналу для розслідування причин катастрофи рейсу MH17 над окупованим проросійськими бойовиками Донбасом.
Водночас Порошенко висловив сподівання на створення відповідного міжнародного трибуналу в ході Генеральної асамблеї ООН наприкінці вересня.
"Я сподіваюся. Було б надзвичайно несправедливо по відношенню до 290 жертв з різних країн усього світу ...це була терористична атака. І ми разом з представниками Нідерландів, Іспанії, Бельгії, Малайзії – усього світу – вимагаємо відповідальності за цю катастрофічну терористичну атаку. Весь світ має право знати, хто відповідальний", - підкреслив Петро Порошенко.
"Я не знаю, чи станеться це – я був би щасливий, якби це сталося на сесії Генеральної асамблеї, або на наступний день, в будь-якому випадку процес продовжиться", - додав президент України.
Нагадаємо, остаточний звіт про катастрофі "Боїнга-777" в Донбасі опублікують 13 жовтня Нідерланди. До цього в ході закритої зустрічі родичів пасажирів та екіпажу рейсу MH17 проінформують про зміст цієї доповіді.
29 липня Росія заблокувала резолюцію Ради безпеки ООН про трибуналі у "Боїнгу", ставши єдиною країною проголосувала проти. Ще три країни (Китай, Венесуела і Ангола)утрималися. Інші держави, які підтримали ідею трибуналу, висловили глибоке розчарування таким рішенням Росії, а деякі країни різко засудили спроби Росії "сховатися" за правом вето.
Втім, таке рішення було передбачуваним, тому постпред України перед цим заявляв, що трибунал по "Боїнгу" буде створено навіть при накладенні вето РФ.
Як писав Володимир Кравченко у статті для DT.UA Росія не уникне трибуналу по MH17, навіть якщо накладе вето в Радбезі ООН. Автор нагадує, що історія різних міжнародних судових інстанцій демонструє: крім класичних трибуналів по колишній Югославії та Руанді були ще і "гібридні" трибунали, створені на основі угод ООН і конкретної держави.