Порошенко ввів в дію указ РНБО про захист інтересів у Чорному та Азовському морях

Поділитися
Порошенко ввів в дію указ РНБО про захист інтересів у Чорному та Азовському морях © pixabay.com
Частина положень рішення радбезу засекречена.

Президент України Петро Порошенко підписав указ, яким ввів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 12 жовтня "Про невідкладні заходи щодо захисту національних інтересів на Півдні і Сході України, в Чорному та Азовському морях і Керченській протоці". Відповідний указ № 320/2018 та частково засекречене рішення РНБО опубліковані на сайті глави Української держави в п'ятницю вдень.

В рішенні зазначається, що Рада національної безпеки і оборони України констатувала наявність умов, що можуть призвести до критичної дестабілізації економічної та суспільно-політичної ситуації, морської блокади узбережжя України Чорного та Азовського морів, які виникли через зловживання з боку Російської Федерації положеннями міжнародних договорів щодо співробітництва в акваторії Азовського моря і Керченській протоці, а також у зв'язку з прагненням до повного домінування в Чорноморському регіоні, нав'язування власних умов розподілу морської акваторії та обмеження портової діяльності й рибного промислу України.

З метою захисту національних інтересів, відсічі збройній агресії з боку Російської Федерації, зміцнення бойової і мобілізаційної готовності Збройних Сил України, інших військових формувань та правоохоронних органів України, стабілізації соціально-економічної ситуації на Півдні та Сході України Рада національної безпеки і оборони уряд повинен разом з Донецькою, Запорізькою, Миколаївською, Одеською та Херсонською обласними державними адміністраціями за участю Служби безпеки України розробити механізм взаємодії між органами державної влади, органами місцевого самоврядування і суб'єктами господарювання, які здійснюють рибогосподарську діяльність у внутрішніх морських водах і територіальному морі для зниження ризиків виникнення кризових ситуацій, зумовлених агресивними діями Російської Федерації.

Також до Верховної Ради впродовж місяця мають бути внесені проекти законів про внутрішні води, територіальне море та прилеглу зону України із визначенням координат серединної лінії, про внесення змін щодо захисту державного кордону.

У свою чергу Міністерство закордонних справ України має повідомити секретаріат ООН та Росію про визначені координати серединної лінії в Азовському морі, Керченській протоці та Чорному морі, яка до укладення двосторонньої угоди є лінією розмежування, тобто лінією державного кордону між українськими і російськими внутрішніми водами.

Міністерству інфраструктури України впродовж місяця повинно підготувати плани розвитку спроможностей морських портів України в Азовському морі та схему реагування на проблеми у лоцманському обслуговуванні українських та інших суден під час їх проходу через Керченську протоку.

При цьому значна частина рішення РНБО засекречена.

Як повідомлялося, Україна планує до кінця року створити базу Військово-морських сил в Азовському морі. Зокрема у Бердянську вже спущені на воду два артилерійських бронекатери ВМС України.

Згідно з рішенням Ради національної безпеки і оборони прийнято рішення посилити військово-морську присутність в Азовському морі.

Докладніше про необхідність нарощування військової присутності на Азовському морі читайте в статті Юрія Бутусова "Азовський фронт" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі