"Наші спільні зусилля приведуть до того, що Україна буде членом ЄС і це станеться тому, що ми, в першу чергу в це віримо", - сказав він відкриття новозбудованої Наварійської школи-гімназії у Львівській області.
Водночас, глава держави зауважив, що є ті, хто не вірять в успіх України. "Так само, як вони не вірили, коли я говорив, що ми ратифікуємо Угоду про асоціацію, що було головною вимогою Революції гідності", - зазначив він.
Президент зауважив, що так само скептики не вірили у безвізовий режим з Євросоюзом. Він нагадав, що для отримання безвізу було впроваджено 144 реформи.
Глава держави підкреслив, що це остаточне прощавай радянській, російській імперії: "Велика українська нація повертається до європейської родини".
"Зараз перед нами стоять завдання чітко розписані в Угоді про асоціацію – що і коли нам потрібно робити", - сказав він.
29 серпня глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер заявив про те, що не згоден з твердженням, що Україна вже майже є членом ЄС і НАТО. "Нещодавно мій друг Порошенко сказав: дивіться, Україна - це майже ЄС і НАТО. Однак на даний момент її немає ні там, ні там, і важливо це розуміти", - заявив Юнкер.
Як свідчать дані опитування КМІС, якби референдум про вступ Україні до Європейського Союзу проводився в травні 2017 року, участь у голосуванні взяли би близько 77% і подані голоси розподілилися б таким чином: за вступ до ЄС - 69% голосів, проти - 31%.