Україні необхідний закон про імпічмент президента, проте поки що рано знімати з нього вето, 8 квітня заявив президент України Петро Порошенко в ефірі телеканалу ICTV.
"Я твердо переконаний, що цей закон необхідний... Як і закон про Тимчасову слідчу комісію. Я абсолютно впевнений, що в парламенті має відбутися дискусія з цього приводу, і цей закон потрібно приймати як відповідальність президента у разі порушення ним Конституції та вчинення злочину", – заявив президент.
Порошенко додав, що готовий відправити до парламенту своїх представників для "об'єктивної і збалансованої компромісної версії, яка дозволить приймати цей закон".
"Хочу підкреслити, що після прийняття Конституції у 1996 році ми навіть не наблизилися до цього закону, і я – перший президент, який готовий вести дискусію", – зазначив він.
111-я стаття Конституції України передбачає можливість імпічменту президента, проте в країні досі немає закону, який регулював би цю процедуру.
Нагадаємо, 7 квітня ЦВК оголосила офіційні результати першого туру виборів президента України, щовідбувся 31 березня. За шоумена Володимира Зеленського проголосували 30,24% виборців (понад 5,7 млн чоловік), а за чинного главу держави Петра Порошенка - 15,95% (більше 3 млн громадян).
Явка виборців склала 63,48%, у виборах взяли участь майже 19 мільйонів українців. На посаду голови держави претендували 39 кандидатів.
Другий тур виборів голови держави призначено на 21 квітня. Докладніше про ставлення західних партнерів до виборів та кандидатів у президенти читайте в статті Тетяни Силіної "Аналіз кандидатів - версія Заходу" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".